Športové

Ako pracovať na vašich úchopoch pre basketbal


Trey Burke sa s loptou vyrovnal tak, že sa v rokoch 2012 - 2013 stal univerzitným hráčom roka.

Gregory Shamus / Getty Images Šport / Getty Images

Vaše zručnosti v manipulácii s loptičkami - nazývané jednoducho ako „kľučky“ - sú kľúčové pre to, aby ste sa stali úspešným hráčom na obruče. Aj keď presnosť streľby je dôležitá pre šport, váš tím nebude generovať príliš veľa dobrých záberov, bez toho, aby najskôr loptu chytil na svoje miesto. Vykonajte individuálne a tímové cvičenia, aby ste vylepšili rukoväte a vynikli na ihrisku.

1.

Postavte sa so svojimi nohami doširoka, aby ste vykonali cvičenie s postavou osem. Pravou rukou rozdeľte loptu pred sebou. Odrazte loptu medzi nohami a potom ju presuňte do ľavej ruky. Driblovať okolo ľavej nohy, priviesť loptu spredu a potom znova driblovať medzi nohami. Zoberte dribling pravou rukou, pohybujte sa po pravej nohe a pokračujte vo vzorke. Vŕtačku vykonajte v oboch smeroch.

2.

Vykonajte vŕtačku Pete Maravich pomenovanú pre bývalú vysokú školu a hviezdu NBA tak, že na dve až päť minút klepnete do stredového kruhu súdu, kým zostanete v neustálom pohybe. Držte hlavu hore, používajte rôzne techniky driblovania - driblovanie oboma rukami, napríklad kríženie a posúvanie lopty medzi nohami - a rýchlo sa pohybujte, pričom zostaňte pod kontrolou.

3.

Použite dva loptičky na stacionárne vŕtanie pod dohľadom trénera. Predpokladajme štandardný postoj driblingu s hlavou hore a kolenami ohnutými, ale súčasne obe gule driblovať. Vykonajte typ driblovania určený vašim trénerom. Môžete odraziť gule dovnútra alebo von zo synchronizácie so sebou; guľôčky guľôčky bočné alebo spred dozadu, alebo jednu guľôčku s vysokou odrazivosťou a druhú s nízkou odrazivosťou.

4.

Postavte sa proti obrane spoluhráčov a vykonávajte cvičenie na čele. Nechajte obrancu položiť ruky za chrbát, keď čelíte k sebe cez faulovanú čiaru. Použite akýkoľvek typ driblingu, ktorý chcete skúsiť manévrovať mimo obrancovských ramien do 30 sekúnd.

5.

Pracujte na viacerých častiach vašej hry vrátane manipulácie s loptou pomocou cvičenia typu one-on-one vyvinutého legendárnym trénerom vysokej školy Bobom Knightom. Vy a váš spoluhráč zoberiete loptu do stredu kruhu a začnete driblovať. Každý hráč sa snaží zostať vo svojom driblovaní, kým zostáva v kruhu a súčasne sa pokúša vyhodiť loptu druhého hráča z kruhu.

6.

Vykonajte cikcak vŕtačku zmenou smeru náhle, ako sa driblovať z jednej základnej línie na druhú. Štart v rohu a driblovať vpred v uhle 45 stupňov smerom do stredu ihriska. Na píšťalke trénera dribling pod uhlom 45 stupňov smerom k vedľajšej koľaji. Pokračujte podľa vzoru až po súd. Pokyny môžete zmeniť prechodom lopty z jednej ruky do druhej pred vaším telom, driblovaním za chrbtom alebo pohybom lopty nohami.

Tip

  • Pri vykonávaní vŕtacích cvičení vždy držte hlavu hore.