Výživa

Čo je lepšie schudnúť: počítanie kalórií alebo rezanie sacharidov?

Čo je lepšie schudnúť: počítanie kalórií alebo rezanie sacharidov?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na sledovanie príjmu energie použite online počítadlá kalórií.

Hoci počítanie kalórií je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zbaviť libier, rezanie sacharidov je často jednoduchšie a časovo menej náročné. Dôvod, prečo je počítanie kalórií najúčinnejšie, je ten, že váš celkový príjem kalórií určuje úbytok na váhe bez ohľadu na to, koľko sacharidov jete. Počítanie kalórií však môže byť z dlhodobého hľadiska únavné a náročné.

Počet kalórií na počítanie kalórií

Ak vaša úroveň aktivity zostane rovnaká, znižovanie kalórií je takmer vždy zárukou, že schudnete. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb navrhujú znížiť príjem kalórií o 500 až 1 000 kalórií denne, aby klesli o 1 až 2 libry týždenne. Celková potreba kalórií na chudnutie dospelých sa často pohybuje od 1 200 do 1 600 kalórií denne, poznamenáva Národný ústav srdca, pľúc a krvi. Ak sa rozhodnete pre chudnutie, počítanie kalórií je užitočným online nástrojom na sledovanie kalórií, ako je napríklad SuperTracker Ministerstva poľnohospodárstva USA.

Výhody rezania karbom

Rezanie sacharidov je často jednoduchšie ako sledovať celkový denný príjem kalórií na chudnutie. Štúdia z roku 2012 uverejnená v publikácii „Fyziológia a správanie“ uvádza, že diéty s nízkym obsahom sacharidov sú často účinné, ak majú tiež vysoký obsah bielkovín. Jedlo s vysokým obsahom bielkovín zvyšuje podľa štúdie uverejnenej v roku 2009 v Denníku výživy potravinové bohatstvo a nasýtenie energie. Cieľom je však konzumovať aspoň odporúčané diéty (RDA) pre sacharidy, čo je pre dospelých 130 gramov denne. , berie na vedomie Ústav medicíny.

Posilnenie cvičenia

Nemusíte nevyhnutne vyberať medzi počítaním kalórií a rezaním sacharidov, aby ste úspešne prehodili kilogramy. Zvyšovanie úrovne fyzickej aktivity - pokiaľ je váš príjem kalórií rovnaký - o 500 kalórií denne vám pomáha schudnúť približne 1 libru týždenne. Predĺženie vášho cvičenia o 45 až 60 minút denne to často vedie. Napríklad, Harvard Health Publications uvádza, že 155 kilogramová osoba spaľuje 409 kalórií, keď pláva po lezeckom ťahu po dobu 30 minút a 372 kalórií, ktoré bežia tempom 6 míľ za hodinu a to isté trvanie.

Používanie stravovacích plánov

Používanie programu stravovania vám tiež môže pomôcť úspešne schudnúť - bez rezania sacharidov, počítania kalórií alebo zvyšovania fyzickej aktivity - a je celkom jednoduché. Pokyny pre výživu pre Američanov 2010 poskytujú 1 200 kalórií, program na chudnutie, ktorý obsahuje 1 šálku ovocia, 1,5 šálky vegetariáni, 3 unce bielkovinových potravín, 4 unce zŕn, 2,5 unce mliečnych potravín a 4 čajové lyžičky oleja. deň.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Dihn

  Náhodná zhoda okolností

 2. Frazier

  Môžem vyhľadať odkaz na stránku s informáciami o téme, ktorá vás zaujíma.

 3. Brazahn

  Veľmi dobré informácie

 4. Azarious

  Bravo, nádherná fráza a je riadneNapíšte správu