Vhodnosť

Pomáha cvičenie s monitorom srdcovej frekvencie rýchlejšie schudnúť?


Monitorovanie srdcového rytmu počas aeróbneho cvičenia vám môže pomôcť schudnúť rýchlejšie.

Hemera Technologies / PhotoObjects.net / Getty Images

Monitorovanie srdcového rytmu je efektívny spôsob, ako maximalizovať kardiovaskulárne prínosy vášho cvičenia a spáliť kalórie. Používanie snímača srdcového rytmu je rýchly, ľahký a spoľahlivý mechanizmus, ktorý zabezpečí, že pracujete v požadovanej zóne srdcového rytmu a udržiavate najproduktívnejší srdcový rytmus. Nezabudnite však, že na zníženie telesnej hmotnosti musí byť váš príjem kalórií nižší ako kalórie spálené počas cvičenia.

Koľko cvičenia potrebujete?

Podľa MayoClinic.com by ste sa mali usilovať o 150 minút týždenne stredne intenzívneho cvičenia alebo najmenej 75 minút týždenne intenzívneho cvičenia. Odporúčajú tiež minimálne 30 minút fyzickej aktivity každý deň. Ďalej definujú cvičenie so strednou intenzitou ako 50 až 70 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie a cvičenie s intenzívnou intenzitou ako 70 až 85 percent vašej maximálnej srdcovej frekvencie.

Výpočet cieľovej srdcovej frekvencie

Na výpočet cieľového srdcového rytmu musíte najskôr nájsť svoj maximálny srdcový rytmus odpočítaním svojho veku od 220 rokov. Pre 25 rokov by maximálny srdcový rytmus bol 220 mínus 25 alebo 195 úderov za minútu. Vhodná úroveň cvičenia so strednou intenzitou pre 25 rokov by sa vypočítala vynásobením 195 0,50 a 0,70 pre rozsah 97 až 136 úderov za minútu. Intenzívna intenzita cvičenia sa zameriava na vyššiu srdcovú frekvenciu 70 až 85 percent maximálnej srdcovej frekvencie, ktorá tiež spaľuje viac kalórií za minútu aktivity. Srdcová frekvencia 136 až 165 by bola cieľom pre cvičenie s intenzívnou intenzitou pre 25 rokov.

Monitory srdcovej frekvencie

Počas cvičenia by ste mali vždy sledovať srdcový rytmus, aby ste sa uistili, že udržujete požadovanú úroveň. Odpočívanie jednej minúty môže dramaticky znížiť váš srdcový rytmus a dá vám nepresnú mieru intenzity tréningu. Existuje veľa druhov monitorov srdcovej frekvencie, ktoré môžete nosiť počas cvičenia. Všetky z nich vám poskytnú stálu spätnú väzbu o vašej srdcovej frekvencii a môžu byť často kontrolované počas vašej relácie, aby ste sa uistili, že udržiavate primeranú hladinu a aby ste sa nezbavili svojej rutiny, keď vás rozptyľujú ostatní návštevníci telocvične alebo televízia.

Bezpečnostné hľadiská

Pred začatím akejkoľvek cvičebnej procedúry sa vždy poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Sledujte svoje užívanie liekov; niektoré lieky môžu tlmiť reakciu srdcového rytmu. Ak niektorý z vašich liekov predstavuje tento vedľajší účinok, požiadajte svojho lekára o ďalšie prostriedky na zistenie intenzity cvičenia. Prestaňte cvičiť a vyhľadajte lekársku starostlivosť, ak sa u vás vyskytne bolesť na hrudníku, náhla dýchavičnosť alebo nevysvetlená bolesť, ktorá sa okamžite neodpočíva.