Vhodnosť

Tónuje zadok cvičenie na bežiacom páse?


Rýchlosť a sklon sú kľúčom k veľkému cvičeniu na tupom páse.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Bežecké pásy vám poskytujú účinné vytrvalostné cvičenie bez toho, aby ste museli odvazovať vonku. Aj keď sú bežecké pásy spojené hlavne s chôdzou alebo behom, sú všestranné, pričom väčšina z nich má nastavenia rýchlosti a sklonu, vďaka ktorým sa váš bežecký pás môže stať strojom na výrobu doslovného zadku.

Gluteusove svaly

Každá strana vášho zadku je zložená z troch rôznych svalov, známych ako gluteus. Medzi ne patrí gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus. Najväčší z nich, gluteus maximus, dáva svojmu tvaru zadok, ale všetky tri spolupracujú pri kontrole pohybu nôh, pričom gluteus medius dokazuje stabilitu panvovej oblasti. Klzáky tiež regulujú flexiu bedier a predĺženie bokov a stehien.

Bež, nechod

Podľa časopisu Journal of Experimental Biology je beh na bežiacom páse zapojený a funguje viac ako pri chôdzi. Beh zahŕňa predĺženie bedier, ktoré sa vyskytuje, keď sa stehná pohybujú od predlžovania v prednej časti k predlžovaniu za telom. Tento pohyb sa sťahuje a vytvára gluteus svaly, pomáha tvarovať a tónovať zadok.

Vyliezť na ten kopec

Klzáky sú aktívne zapojené aj pri chôdzi alebo behu do kopca. Podľa „Žurnálu aplikovanej psychológie“ sa zvýšením sklonu na bežiacom páse zameriate viac na zadok ako na ktorúkoľvek inú časť tela. Ak práve začínate, je najlepšie začať postupne, kráčať po 2 percentách a postupne zvyšovať strmosť aj rýchlosť. Ak ste pripravení na pokročilejšie cvičenie, skúste robiť výpady na strmom svahu s 15 percentami, čo je cvičenie zamerané na tupo vyvinuté trénerom fitness Jackie Warner.

Vyhnite sa zraneniu

Pred tréningom sa nezabudnite zohriať, aby krv prúdila do gluteálnych svalov. Americká vysoká škola pre športovú medicínu odporúča zahriať sa na bežiacom páse s 5 až 10 minút chôdze alebo ľahkým zabehnutím. Akonáhle sa svaly zahrejú, urobte si čas, aby ste ich natiahli, aby ste zvýšili pružnosť a zabránili zraneniu. Ukončite svoje cvičenie ďalšími piatimi až desiatimi minútami chôdze, aby vychladli. Pri skúšaní zložitých pohybov, ako sú napríklad výpady do kopca, držte zábradlie, aby vám pomohlo vyrovnať sa a zabrániť pádu.