Vhodnosť

Cvičenie s remienkom na členok

Cvičenie s remienkom na členok


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Káblový stroj dokáže spracovať celé vaše spodné telo.

V telocvični môžete naraziť na niekoľko rôznych strojov alebo na spodnej časti tela pripevniť spodnú časť tela pomocou nízkej kladky a kotvového popruhu. Väčšina cvičení s dolným telom na káblovom stroji sa vykonáva v stoji alebo mierne ohnutá v bokoch. Udržiavanie správnej formy, čo znamená udržanie vašej hlavy, chrbta a panvy v zarovnaní, si bude vyžadovať určité množstvo sily jadra. Ak počas týchto cvikov zistíte, že sa počas týchto cvikov cítite ako chrbtová časť, alebo ak pociťujete akúkoľvek bolesť chrbta, posilnite svoje jadro cvičeniami, ako sú drvenia, skrúcania v krku a dosky, až kým si pri používaní kábla nebudete môcť udržiavať správny tvar.

Vykonajte niektoré predĺženia nôh

Ak chcete pracovať s štvorkolkami na prednej časti stehien, postavte sa rovno s nohami o vzdialenosť bokov od chrbta a chrbtom k kladke. Ohnite koleno tak, aby chodidlo vychádzalo 1 až 2 palce od podlahy. Vaše koleno môže smerovať priamo nadol alebo vaše stehno môže byť dopredu asi o 45 stupňov. Aby ste udržali svoj trup stabilný, je dôležité dotiahnuť si svaly brucha. Ak máte koleno späť, mali by ste cítiť malé alebo žiadne napätie v kábli. Natiahnite nohu proti odporu, až kým nie je úplne roztiahnutá bez zaistenia kolena, ak tak môžete urobiť bez vyklenutia chrbta. Ak nie, zastavte predĺženie v mieste, kde sa začínajú klenby chrbta. Stále budete mať dobrý tréning. Ak máte s týmto cvičením ťažkosti, skúste sa opierať o zadnú časť stoličky.

Vyskúšajte Hamstring Curls

Máte dve možnosti na prácu so svojimi hamstringmi - postaviť sa priamo nahor alebo sa zohnúť. Obidve sa robia otočenými proti káblu. Ten, ktorý použijete, bude závisieť od toho, či lanovka vašej telocvične má nízku alebo vysokú tyč, aby ste sa držali, pretože toto cvičenie vyžaduje podporu. V prípade stojaceho krútenia ustúpite jednou nohou dozadu až k bodu, keď sú ruky priamo pred vami. Predĺžte si druhú nohu bez toho, aby ste si koleno uzamkli, takže päta je v neutrálnej polohe len mierne nad podlahou. Zatiahnite za kábel úplným ohnutím kolena. Ak má váš káblový stroj nízku opornú tyč, znova sa ohnite v bokoch a o krok späť na jednej nohe tak, aby boli vaše ruky rovné. Keď je noha natiahnutá, chodidlo druhej nohy by malo byť mierne z podlahy. Ohnite koleno dozadu proti odporu a súčasne sa ohnite v bokoch, aby ste stehno dostali pred seba.

Utiahnite Glutes

Keď stojíte oproti kladke, zdvihnite svoje klzáky. Ak je stroj vybavený, položte ruky na boky alebo ho držte na tyči. Ustúpte jednou nohou a druhou nohou držte v neutrálnej polohe s nohou rovno. Zdvihnite svoju priamu nohu za sebou tak, že stlačíte gluteus proti odporu. Potom sa vráťte do východiskovej polohy.

Zacieľte na vnútorné a vonkajšie stehná

Postavte sa bokom k remenici asi na dĺžku ramien od stroja. Nasaďte manžetu na členok, ktorý je najvzdialenejší od remenice, a položte nohu tesne pred druhú. Ak chcete, aby bola noha úplne vysunutá, zdvihnite manžetovú nohu priamo do strany až na doraz proti odporu a vráťte sa do východiskovej polohy. Ak chcete pracovať s vnútorným stehnom, otočte sa tak, aby noha s manžetou smerovala k kladke. Opäť by ste mali byť približne v dĺžke rúk od stroja. Začnite rovnou nohou priamo na bok, potom potiahnite proti odporu a zastavte, keď je vaša noha len mierne pred druhou. Návrat do východiskovej polohy.

Zvážte svoju váhu a opakovanie

Pokúste sa vykonať dve sady po ôsmich až 12 opakovaniach každého cvičenia pre každú nohu. Káblové stroje používajú naskladané závažia. Vyberte počiatočnú váhu, s ktorou môžete urobiť osem opakovaní, ale to sťažuje poslednú. Pokračujte v používaní rovnakej hmotnosti, kým nebudete môcť vykonať 12 opakovaní. Ak je 12 opakovaní ľahkých, prejdite na ďalšiu váhu. Mali by ste naplánovať prácu všetkých vašich hlavných svalov dvakrát až trikrát týždenne bez toho, aby ste rovnaké svaly pracovali v nasledujúcich dňoch.


Pozri si video: Ako si urobit trvaci obojok pre psa za par centov 2018 (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Talmadge

  the very curious question

 2. Yankel

  Treba sa uskromniť

 3. Perceval

  wonderfully, very valuable information

 4. Jujind

  To určite nesúhlasí

 5. Raedmund

  vznikla absurdná situáciaNapíšte správu