Vhodnosť

Keď cvičíte, ako viete, že budujete svaly?

Keď cvičíte, ako viete, že budujete svaly?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným zo spôsobov, ako vyhodnotiť svalový vývoj, je zvýšený výkon.

Aj keď silový tréning poskytuje širokú škálu výhod, je pravdepodobné, že vaším primárnym cieľom je budovanie svalov. Či už chcete viac svalov na zlepšenie atletického výkonu alebo nespracovanú silu, tréningy, ktoré budujú sval, ponúkajú niekoľko spôsobov na vyhodnotenie výsledkov v priebehu času. Je ťažké dokončiť toto hodnotenie, keď pracujete na jednom stretnutí, ale postupom času budete vedieť, či budujete svaly.

Získaná omša

Najefektívnejší spôsob, ako vyhodnotiť vývoj svalov, je skontrolovať, či získavate svalovú hmotu. Pretože svalová hmota je hustejšia ako telesný tuk, môžete pravidelne navážať, čo znamená zvýšenie hmotnosti, ale to nie je definitívne. Mali by ste byť schopní vidieť, ako sa v priebehu času vyvíjajú väčšie svaly, ako aj pocit, že vaše svaly sú hrubšie a pevnejšie. Počas následných cvičení môžete pomocou meracej pásky zmapovať rast veľkosti niektorých svalov, ako sú biceps a triceps alebo svaly hrudníka a lichobežníka.

Zlepšený výkon

Zaznamenanie zlepšenia výkonu pri cvičení na silový tréning je najúčinnejším spôsobom, ako zistiť, či budujete svaly. Zvýšená sila pozitívne naznačuje vývoj svalov a ak dokážete ľahšie zdvihnúť váhu ako v predchádzajúcich cvičeniach, viete, že budujete zvýšenú svalovú hmotu. Zaznamenajte si, akú váhu používate pre každé zo svojich cvičení, a zaznamenajte, koľko sád a opakovaní robíte - tieto informácie si poznamenajte pre každú cvičenie. Porovnajte tieto údaje za pár týždňov; mali by ste vidieť zlepšenie hmotnosti, súpravy a opakovania cvičení.

Znížená bolestivosť

Ďalším účinným spôsobom, ako zistiť, či budujete svaly prostredníctvom tréningu, je znížená námaha a bolesť svalov. Pri prvých cvičeniach silového tréningu vaše svaly zažijú výraznú bolesť, pretože rozpadnuté tkanivo sa regeneruje so zväčšenou hrúbkou. Po niekoľkých obdobiach rozkladu a opätovného rastu sa bolestivosť a napätie znížia; to naznačuje stále sa rozvíjajúcu svalovú hmotu. Aj keď zvýšite váhu a trvanie cvičenia, vyvíjajú sa svaly menej bolestivé.

Plošiny

Pri pokusoch o zmapovanie vývoja svalovej hmoty dávajte pozor na výkonové plošiny. Vaše telo má schopnosť prispôsobiť sa vášmu tréningovému harmonogramu takým spôsobom, aby sa znížilo odbúravanie tkanív a znížila sa účinnosť cvičení. Aby ste sa vyhli týmto plošinám a pokračovali vo vývoji svalovej hmoty, pravidelne upravujte svoje tréningy. Vymeňte cvičenia každých šesť týždňov, ktoré sa zameriavajú na rovnaké svalové skupiny, ale rôznymi spôsobmi.