Vhodnosť

Čo je lepšie: Mini trampolína alebo veľká trampolína?


Môžete odraziť svoju cestu k lepšej fyzickej kondícii, ale pre istotu to robte naraz.

Pixland / Pixland / Getty Images

Trampolíny sú veľmi zábavné, ale sú tiež náročné. Skákanie na ceste k lepšiemu zdraviu môže byť vynikajúcim spôsobom, ako priviesť vzrušenie späť k vašej fitness procedúre. Pri rozhodovaní medzi mini alebo úplnou trampolínou neexistuje absolútna správna alebo nesprávna voľba. Správny model pre vás závisí od vašich cieľov, potrieb a zóny pohodlia.

Pracuje to svojou cestou

Veľká trampolína otvára možnosti cvičenia, pretože väčší priestor poskytuje viac priestoru na rôzne cvičenia. Na veľkej trampolíne by ste mohli skákať z lana, bežať, prevracať alebo klikať. Naproti tomu mini trampolína má menej možností tréningu; Stále je veľa cvičebných programov navrhnutých okolo mini trampolín. Môžete bežať na svojom mieste, skákať pri zdvíhaní závaží, rýchlo skočiť na trampolínu alebo z nej, alebo jednoducho skočiť hore a dole.

Vážne obavy

Trampolíny mini aj veľké trampolíny vám môžu poskytnúť silné kardiovaskulárne cvičenie. Podľa American College of Sports Medicine, 155-libra osoba spáliť asi 246 kalórií skákanie na trampolíne plnej veľkosti po dobu 30 minút. Podľa stránky Jumpsport.com môžete na mini trampolíne spáliť viac kalórií ako jogging. Táto stránka hovorí, že 155 libier bude spaľovať okolo 210 kalórií, ktoré skočia na mini trampolíne po dobu 30 minút - o niečo menej, ako by ste spálili na trampolíne plnej veľkosti.

Bezpečnosť predovšetkým

Veľké trampolíny predstavujú kvôli svojej výške značné bezpečnostné riziko. Svetre môžu spadnúť a vyvinúť si zranenia hlavy alebo zlomiť kosti a veľká veľkosť týchto trampolín uľahčuje vykonávanie nebezpečných kúskov. Mini trampolíny sú zvyčajne bližšie k zemi s malým priestorom pre kúsky, čo z nich robí bezpečnejšiu alternatívu pre dospelých. Ak dostanete trampolínu a máte deti, buďte opatrní. Americká akadémia pediatrie tvrdí, že trampolíny pre deti predstavujú vážne riziko zranenia, a preto odporúča, aby deti trampolíny vôbec nevenovali.

Vzhľadom na náklady

Malá veľkosť trampolín z nich robí ekonomickejšiu voľbu. Za mini trampolínu budete zvyčajne platiť kdekoľvek od 30 dolárov až po niekoľko stoviek dolárov. Trampolíny plnej veľkosti sa však môžu pohybovať od niekoľkých stoviek po niekoľko tisíc dolárov. Ak si zakúpite bezpečnostné vybavenie, ako sú siete alebo čalúnenie, vaše náklady sa môžu ešte zvýšiť.