Vhodnosť

Najlepšie cvičebný stroj na zbavenie sa stehien

Najlepšie cvičebný stroj na zbavenie sa stehienWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie a zlepšená výživa sú kľúčom k odstráneniu slabých stehien.

Stockbyte / Valueline / Getty Images

Nie ste sami v boji proti celulitíde. Podľa prehľadu z roku 2015 v American Journal of Clinical Dermatology má ju 80 až 90 percent žien. Napriek tomu neexistuje jednoznačný konsenzus o tom, ako sa s tým zaobchádza. Americká dermatologická akadémia navrhuje, že okrem laserových ošetrení sú najlepším spôsobom, ako znížiť výskyt celulitídy, aj terapia akustickými vlnami a ďalšie nákladné postupy. Neexistuje žiadny konkrétny cvičebný stroj, ktorý by túto prácu vykonal. Kombinácia kardiovaskulárneho cvičenia a silového tréningu vám pomôže orezať tuk a vybudovať svalovú hmotu.

Čo je to celulitída?

Celulitída je vyčnievanie tuku do dermy, vrstva tkaniva medzi epidermis a subkutánnymi tukovými vrstvami. Tieto tukové výčnelky spôsobujú slabý vzhľad. Celulitída je pre ženy jedinečná a veľmi častá, hoci niektoré ženy ju môžu mať viac ako iné. Aj keď celulitída nie je vždy spojená s nadbytkom telesného tuku, môže zhoršiť jej vzhľad.

Pochopiť Chudnutie

Ak máte nadbytočný telesný tuk, jeho zníženie môže pomôcť znížiť výskyt celulitídy. Ak chcete spaľovať tuk, musíte posunúť rovnováhu kalórií, aby ste vytvorili kalórie, čo znamená, že spaľujete viac kalórií, ako pravidelne konzumujete. Kľúčom k vytvoreniu tohto nedostatku je konzumácia diéty s nízkym obsahom kalórií, ale pomáha aj spaľovanie kalórií prostredníctvom cvičenia. Najlepší spôsob, ako spáliť kalórie v krátkom čase, je urobiť aeróbne cvičenie. Budovanie svalov z dlhodobého hľadiska pomôže zvýšiť váš metabolizmus a pomôže vám udržať si váhu.

Vyskúšajte aeróbne cvičenie

Každý typ mierne intenzívnej aeróbnej aktivity, ktorá zvyšuje srdcový rytmus a spôsobuje potenie, je prospešný pre odbúravanie tukov. Beh, jogging, svižná chôdza, plávanie, jazda na bicykli, posilňovanie jogy, aerobik a veslovanie sú účinnými kardiomi na spaľovanie kalórií. Podľa Harvardskej lekárskej školy obyčajne čím ťažšie pracuje, tým viac kalórií spálite za rovnaké množstvo času. Vykonávanie kardiovaskulárnych cvičení, ktoré sú veľmi náročné na nohy - napríklad šplhanie po schodoch - môže byť pre celulitídu efektívnejšie, pretože vytvára svalovú hmotu.

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú najmenej 150 minút kardiovaskulárneho cvičenia so strednou intenzitou alebo 75 minút kardiovaskulárnej intenzity každý týždeň pre všetkých dospelých. Zvýšenie aktivity na 300 minút cvičenia so strednou intenzitou alebo 150 minút cvičenia so silnou intenzitou každý týždeň získa ešte väčšie výsledky.

Vybudujte nejaký sval

Americká dermatologická akadémia poznamenáva, že zvýšenie množstva svalovej hmoty môže spôsobiť, že vaša pokožka bude hladšia a pevnejšia a bude menej viditeľná celulitída. Ak už máte zdravú váhu, možno nebudete musieť robiť toľko kardio, ale budovanie svalov bude stále účinné. Dvakrát až trikrát týždenne robte cvičenia pre stehná, glute a brucho. Medzi príklady patria drepy, výpady, predĺženia nôh, mŕtve ťahy, drvenia bicyklov a dosky. Vykonajte jednu až tri sady po 12 až 15 opakovaniach. Okrem toho robte cvičenia pre svoje ďalšie hlavné svalové skupiny - hrudník, chrbát a teľatá.

Majte realistické očakávania

Zdravé stravovanie so zníženým obsahom kalórií je tiež rozhodujúcou súčasťou odbúravania tukov a správna výživa je kľúčom k budovaniu svalov. Strata tuku a budovanie svalov si vyžaduje čas, takže neočakávajte okamžité výsledky. Držte sa svojho programu a každý mesiac vyhodnotte svoje výsledky, aby ste zistili, či nedošlo k nejakým zmenám. Pamätajte tiež, že hoci cvičenie a chudnutie môžu minimalizovať výskyt celulitídy, nemôžu sa ho úplne zbaviť.