Vhodnosť

Rozvrh tréningu pre dospievajúcich


Dospievajúci chlapci, ktorí športujú, sa môžu cvičiť v praxi.

Comstock / Comstock / Getty Images

Rovnako ako dospelí, aj tínedžeri by mali pravidelne cvičiť. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb v skutočnosti adolescenti potrebujú viac cvičenia ako dospelí - asi hodinu denne. Patria sem aeróbne cvičenia, silový tréning a posilňovanie kostí. Pre dospievajúcich sa to môže premieňať na basketbalovú hru s kamarátmi, zdvíhanie závaží v telocvični alebo ísť na sólo beh. Pravidelný rozvrh cvičenia môže zahŕňať tieto a ďalšie činnosti, ale je potrebné, aby sa zábavne a flexibilne odvolal na tínedžera.

Cvičenie aerobiku

Povedanie mladistvému ​​chlapcovi, že potrebuje vytvoriť aeróbny plán, nemusí byť najlepším prístupom, pretože na myseľ môžu prísť obrazy stredných rokov v trikotách po inštruktorovi. Našťastie nie sú jedinou možnosťou aerobické kurzy fitnescentra. Mnoho športov, ktoré dospievajúci chlapci páčia, zahŕňajú aeróbne aktivity, ako napríklad futbal, basketbal, baseball alebo futbal. Ak mu tímové športy nevyhovujú, môže vyskúšať svižnú chôdzu, plávanie, jogging alebo aeróbny kickbox, ktorý kombinuje kardio a bojové umenia. Vďaka prenosnému prehrávaču hudby, ktorý obsahuje obľúbené skladby, urobte toto cvičenie príjemnejším pre deti. Bez ohľadu na aktivitu by jeho denná hodina činnosti mala dominovať rozvrh tréningu pre dospievajúcich.

Silový tréning

Silový tréning zameraný na budovanie a tonizovanie svalov je pre dospievajúcich chlapcov kľúčovým prvkom dobre obchádzanej rutiny. Zahŕňajte cvičenia s telesnou hmotnosťou, ktoré je možné vykonávať prakticky kdekoľvek, alebo cvičenia v telocvični s použitím bezplatnej alebo strojovej váhy. Mnoho mladých ľudí si tieto činnosti užíva, najmä tínedžerov, ktorí sa snažia hromadiť. Zapojte sa do silového tréningu dva až tri dni v týždni v nepretržitých dňoch, aby sa rastúce dospievajúce svaly a kĺby mohli zotaviť. Začiatočníci by mali robiť cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti ako prvé, ako kliešte, kliešte, drepy, sedy a výpady. Dospievajúci s väčšími skúsenosťami v silovom tréningu môžu postupovať k váham. Váhy zadarmo ponúkajú riešenie pre mladistvých, ktorí sa ešte nemusia zmestiť do váhového stroja pre dospelých. Okruh s hmotnosťou môže zahŕňať cvičenia, ako sú kučery bicepsov, predlžovanie tricepsov, lisy na hrudi a predlžovanie nôh na prácu s hlavnými svalovými skupinami.

Posilnenie kostí

Cvičenia zamerané na posilnenie kostí sú dôležité aj pre dospievajúcich chlapcov, ktorí ešte nedokončili rast. Tieto cvičenia podporujú silu a rast v kostrovom systéme. Cvičenia zamerané na posilnenie kostí zahŕňajú akúkoľvek činnosť, ktorá má za následok silu na kosti, ako je skákanie alebo beh. Mnohé z týchto cvičení sa zdvojnásobujú ako kardio alebo silový tréning, ale je dôležité vykonávať tieto činnosti trikrát týždenne ako súčasť cvičebného plánu, najmä ak je aeróbna aktivita nízka, napríklad plávanie alebo jazda na bicykli.

Ďalšie úvahy

Zahriatie a ochladenie asi päť minút pred a po každej aktivite je ďalším dôležitým prvkom každého dobrého cvičebného plánu, bez ohľadu na vek. Aj keď dospievajúci majú mentalitu neporaziteľnosti, je ľahké sa zraniť bez riadnej svetelnej aktivity a naťahovania pred a po tréningu. Rovnako ako ktokoľvek iný, kto robí rutinné cvičenie, aj dospievajúci chlapci musia byť opatrní, aby to nepreháňali svojimi cvičeniami, najmä ak sú nacvičovanie nové. Príliš veľa, príliš skoro alebo snaha zapôsobiť na priateľov zdvíhaním ťažkých váh môže mať za následok zranenie alebo poškodenie svalov a tkanív.