Vhodnosť

Cvičenie pre Mediálnu hlavu Tricep


Silový tréning sa zameriava na stredné tricepsy hlavy.

Pixland / Pixland / Getty Images

Mediálna hlava triceps brachii je umiestnená v zadnej časti hornej časti paže a je zodpovedná za predĺženie predlaktia v lakťom. Tricepsy tiež pozostávajú z dlhých a bočných hláv. Nie je možné trénovať strednú hlavu bez tónovania dlhých a bočných hláv. Pred začatím nového cvičenia sa vždy poraďte s lekárom.

Spätný ráz pre silnejších Tricepsov

Spätné nárazy Tricep sa zameriavajú na celú chrbát hornej časti paže a vykonávajú sa pomocou činiek. Svoje pravé koleno a pravú ruku položte na lavicu alebo stojte v rozdelenom postoji s pravou nohou pred ľavou nohou a pravou rukou položenou nad pravým kolenom. Uchopte činku v ľavej ruke dlaňou smerom k telu a mierne sa nakloňte smerom k bokom. Hornú ruku držte mierne nad chrbtom a ohnite lakte do uhla 90 stupňov. Pri predlžovaní lakte udržujte lakte v pevnej polohe tak, aby sa činka pohybovala nad bokom zadku. Vráťte sa do východiskovej polohy pomalým návratom lakťa do uhla 90 stupňov. Vykonajte tri sady ôsmich opakovaní na obidvoch ramenách.

Posilnite pomocou rozšírení Tricep

Použite činku alebo činku pri státí, sedení alebo ľahnutí. Ak používate činku, používajte držadlo na prednej strane a ruky držte oddelene od šírky bedier. Ak používate činky, používajte priľnavú ruku a dlane držte oproti sebe. Ak sedíte alebo stojíte, držte váhu nad hlavou so zdvihnutými pažami a držte horné ruky v pevnom postavení po stranách hlavy. Ohnite lakte a nechajte hmotu spadnúť za hlavu a potom pomaly natiahnite lakte, aby sa vrátili do východiskovej polohy. Pohyby sú podobné, ak ležia na lavičke s plošnou hmotnosťou, ale vaše ruky sa začínajú predlžovať s hmotnosťou nad bradou. Vykonajte tri sady ôsmich opakovaní.

Ponorte sa k lepším Tricepsom

Poklesy sú jedným z najlepších tréningov zameraných na triceps. Začnite tým, že si sadnete na robustnú stoličku alebo na lavicu s nízkou hmotnosťou a uchopte okraj sedadla tak, aby vaše dlane boli od seba vzdialené od šírky ramien a prsty boli omotané okolo prednej strany sedadla. Natiahnite nohy a položte svoje podpätky na podlahu tak, aby vaše prsty smerovali k stropu. Ak sa chcete presunúť do svojej východiskovej polohy, jemne sa posuňte dopredu, aby sa sedacie časti nachádzali asi štyri palce pred sedadlom. Ohýbajte lakte a hýždi smerom k podlahe, až kým ucítite mierny úsek v pleciach. Podržte túto polohu jednu sekundu a potom natiahnite lakte, aby sa telo vrátilo späť do východiskovej polohy. Vykonajte tri sady ôsmich opakovaní.

Zatlačte to

Udržiavanie rúk blízko seba pri klasickom stlačení sa zameriava na triceps. Ak chcete začať s týmto cvičením, ležte lícom nadol na podlahu a dlane položte pod hrudník tak, aby vaše palce boli od seba vzdialené asi päť centimetrov. Zastrčte si prsty na nohách a roztiahnite lakte, aby ste zdvihli telo z podlahy. Uistite sa, že si stiahnete brušné svaly a klzáky, aby ste stabilizovali svoju chrbticu a udržali svoje telo po celú dobu pôsobenia rovno. Pomaly spustite svoje telo k podlahe ohýbaním lakťov, až kým nebude hrudník vzdialený asi jeden palec od zeme a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Vykonajte tri sady ôsmich tesných úchopov.