Vhodnosť

Najlepšie cvičenie, ako sa zbaviť zadného tuku pre dievčatá


Ľahká jazda na bicykli je zábavné a efektívne cvičenie na spaľovanie kalórií.

Ak ste dievča, ktoré sa chce zbaviť tých hrčiek pod plecami a nad pásom, vštepujte si do svojej každodennej rutiny nejaké zdravé návyky. V závislosti od toho, kde sa nachádzate vo svojom rastovom cykle, sa možno nebudete musieť obávať týchto kriviek. Zamerajte sa na vytváranie celoživotných a zdravých návykov zapojením sa do rôznych cvičení. Dlhé, pomalé aeróbne cvičenie trénuje vaše telo na spaľovanie tukov, zatiaľ čo kratšie a intenzívnejšie tréningy celkovo spália viac kalórií.

Rob čo miluješ

Keď cvičíte na relatívne nízkej úrovni úsilia, vaše telo spaľuje vyššie percento kalórií z tukov ako z uhľohydrátov. Veci, ako je prechádzka alebo jazda na bicykli, aby sa stýkala s priateľmi alebo hranie aktívnej hry alebo športu pre zábavu, umožňuje dievčatám spaľovanie tukových kalórií a zároveň sa baviť. Ak sa pohybujete tempom, ktoré sa práve začína cítiť trochu z dychu, potom viete, že ste v zóne spaľovania tukov. Dievčatá by sa mali snažiť stráviť 60 minút denne činnosťou, ktoré sú aktívne. Ak robíte niečo, čo už máte radi, bude to hračka.

Rozbehnite ho, aby ste spálili viac tuku

Nemôžete si vybrať, kde vaše telo ukladá svoj tuk - tzv. „Redukciu škvŕn“. Ak chcete štíhlejší chrbát, budete musieť schudnúť na celom tele. Cvičením s vyššou intenzitou, aj keď spaľujete niektoré uhľohydráty, spaľujete celkovo celkovo viac kalórií a viac tukov, ako keby ste pracovali iba v ľahkej zóne. Niektoré aktivity, ktoré dievčatá môžu urobiť, aby spálili viac kalórií, zahŕňajú krátke sprinty, jazdu na bicykli po kopcovitej trase a hranie intenzívnejších hier alebo športu, ako je tenis, futbal, basketbal alebo značka. Tanec je tiež skvelý spôsob, ako zvýšiť srdcovú frekvenciu a spáliť viac celkového tuku.

Zdravé zloženie tela pre dievčatá

Keď prechádzate rôznymi štádiami rastu, dievčatá zvyčajne získavajú a strácajú tuk v rôznych častiach tela. Kým priemerné percento telesného tuku u dievčat je okolo 18 percent, akonáhle hormóny puberty začnú fungovať, je bežné, že sa zvýšia na 26 alebo dokonca 28 percent. Majte na pamäti tieto hormonálne výkyvy súvisiace s vekom a nespadajte do pasce zlého obrazu tela na základe jednej snímky normálneho rastu. Normálny a zdravý rozsah telesného tuku u dievčat je často omnoho vyšší ako v médiách. Jednoducho povedané, ak je vaším cieľom zmiernený chrbát, pridanie normálnej aktivity k vašej každodennej rutine vám pomôže dostať sa tam. Mnoho dievčat sa nemusí vôbec starať o bolesti chrbta, kým nedosiahnu dospelosť.

Najlepšie výsledky dosiahnete, keď to dáte dokopy

Splnenie odporúčaných úrovní činnosti vám môže pomôcť zaistiť, aby boli dievčatá zdravé, a výberom zábavných aktivít s väčšou pravdepodobnosťou splníte tieto odporúčania. Ďalšie výhody pri spaľovaní kalórií sa stanú, keď zvýšite úroveň intenzity, ale sústredte sa na zábavu. Ak sa viac zameriavate na vzhľad ako na zdravie, môžete mať tendenciu sa cítiť zle o svojom vzhľade. Zvrátiť to učením faktov o normálnom vývoji, zdravej výžive, cvičení a zložení tela. Zameraním sa na pozitívne kroky, ktoré sa môžu podniknúť na zlepšenie celkového zdravia, budú mať dievčatá zdravší vzťah k svojim telom, vrátane chrbtov.