Vhodnosť

Cvičenie na získanie menšieho pásu


Druh kardio s nízkou intenzitou, plávanie môže zohrávať úlohu pri znižovaní telesného tuku.

Niekedy je pocit ovládania tela rovnako frustrujúci ako spánok po dvojitom espresse. Potom, čo v zrkadle neustále videli väčšiu ako nevyhnutnú pas, mnohí začínajú premýšľať o tom, ako podniknúť kroky na zmenu svojich postavičiek. Bohužiaľ, napriek tomu, čo infomercialisti tvrdia, neexistuje skratka na chudý pás. Hubený pás bude možný iba vtedy, keď znížite svoj telesný tuk na dostatočne nízku úroveň. Aby ste to dosiahli, budete musieť navrhnúť efektívne cvičenie. Pred vykonaním zásadných zmien stravovania alebo cvičenia sa poraďte s lekárom.

Pracujte so svojím telom

Kardio s nízkou intenzitou umožňuje, aby vaše telo spaľovalo tuk priamo, podľa kalifornskej univerzity v San Diegu, za predpokladu, že budete cvičiť dostatočne dlho - zvyčajne viac ako 40 minút, v závislosti od intenzity a ďalších faktorov, ako napríklad to, čo ste jedli pred cvičením - vaše telo prepne svoj zdroj energie zo svalového glykogénu na tuk. Pretože k strate tuku nevyhnutne dochádza v celom tele, nie v jednej oblasti, akékoľvek kardio cvičenie vám pomôže schudnúť okolo pása; nemusíte sa sústrediť na kardio, ktorý pracuje na abs

Príliš ľahké!

Pre niektorých cvičencov je kardio s nízkou intenzitou buď príliš jednoduchý, alebo príliš nudný. Našťastie pre nich, hoci kardio s nízkou intenzitou spaľuje vysoké percento telesného tuku, celkovo spaľuje menej telesného tuku a kalórií, ako pri cvičení so strednou až vysokou intenzitou alebo intervalovým tréningom. V prípade prvého cvičenia to stačí: zvýšte svoju rýchlosť alebo zvážte pripevnenie závaží, ako sú napríklad členkové závažia, k vášmu telu, keď pracujete. Posledné menované, intervalové školenie, si vyžaduje, aby ste pracovali s vysokou intenzitou pre krátke impulzy, napríklad 20sekundové impulzy, a potom znížili svoju intenzitu na nízku po dlhšiu dobu, napríklad 40 sekúnd až minúta. Proces potom opakujete niekoľkokrát, napríklad 10 sád.

Svaly znamenajú chudnutie

Hmotnostný tréning vám pomáha budovať svalovú hmotu, čo zvyšuje počet kalórií, ktoré vaše telo spaľuje po celý deň. Ale nebojte sa o silový tréning, aby sa váš pás zväčšil; Dokonca aj pri dennom silovom tréningu trvá roky veľa ľudí, aby ste dosiahli objemnosť. Ak máte stále obavy z pridávania svalov do pásu, jednoducho sa vyhnite cvičeniam na silový tréning, ktoré sa zameriavajú na pás. Namiesto toho pracujte na budovaní nejakého svalu v latte a stehnách, čo môže vášmu pasu vyzerať menšie a dá vám postavu v tvári. Zvážte aj obvodový tréning, v ktorom vykonávate sériu odporových cvičení jeden po druhom, ktorých skratka spočíva medzi nimi. Napríklad obvod so štyrmi cvičeniami môže pozostávať z 30 sekúnd klieští, situpov, poklesov a hyperextenzií, s 30 sekundami medzi jednotlivými cvičeniami. Potom môžete tento proces zopakovať, potom, čo ste odpočinuli, dve alebo tri minúty, viackrát alebo „obehom“.

Utiahnite pás a rozvrh

Na dosiahnutie výsledkov je potrebný týždenný rozvrh cvičenia, ktorý sa budete držať. Zamerajte sa na päť alebo šesť dní v týždni, s tromi dňami kardio a jedným alebo dvoma dňami silového tréningu. Dni striedania silového tréningu, aby ste sa nezúčastňovali silového tréningu dva dni v rade. Vaše telo musí odpočívať po dňoch silového tréningu, aby sa obnovili jeho svaly. Ale môžete sa zapojiť do kardiogramu s nízkou intenzitou počas alebo medzi dňami silového tréningu. Pri zapájaní tréningov do vášho rozvrhu nezabudnite, že štandardné cvičenie nemusí trvať dlhšie ako jednu hodinu. Zvážte použitie domácej posilňovne, ktorá vám umožní pohodlné cvičenie kedykoľvek budete chcieť.

To Extra Mile

Ak vaše stravovacie návyky spolu s cvičebnými návykmi narastajú, nemusíte vidieť výsledky. Jedzte s kalorickým deficitom, ktorý vám pomôže s chudnutím po celom tele, vrátane tukových zásob uložených v páse. Zamerajte sa aj na to, aby ste mali v strave dostatok vlákniny. Strava s vysokým obsahom rozpustnej vlákniny pomáha znižovať viscerálny tuk, druh tuku uloženého v brušnej oblasti. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú veľa rozpustnej vlákniny. Okrem toho každú noc dobre spite a snažte sa vyťažiť zo spánku viac ako šesť hodín. Podľa Medzinárodného denníka obezity spí menej ako šesť hodín za noc so zvýšeným viscerálnym tukom.

Zdroje (3)