Vhodnosť

12-týždňový program na chudnutie v porovnaní s 30-dňovou výzvou na fitnes


Chudnutie a problémy s kondíciou zahŕňajú cvičenie.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Získanie fit alebo chudnutie niekedy nestačí na motiváciu niektorých ľudí. Mnohokrát potrebujú trik alebo techniku, ktorá poskytuje výsledky rýchlo. Tridsaťdňové fitness výzvy a 12-týždňové programy na chudnutie sú navrhnuté tak, aby sa zamerali na tieto typy ľudí. Podľa ich názoru je doba, ktorú potrebujú na spáchanie, primeraná a nie ohromujúca. Sú to podobné programy, ale zameranie každého programu je mierne odlišné.

Diéta

Program na chudnutie a výzva na fitnes zahŕňajú kroky, ktoré sa zaoberajú vašou stravou. To, čo jete, je dôležité pre obidva aspekty chudnutia a zdravej kondície, ale Mayo Clinic uvádza, že úprava vašej stravy na zníženie kalórií je účinnejšia ako cvičenie, keď je cieľom chudnutie. To je dôvod, prečo strava je hlavným zameraním programov na chudnutie. Ak sa rozhodnete pre fitness výzvu, budete stále inštruovaní, aby ste jedli zdravo, ale pravdepodobne vám bude povolený mierne vyšší počet kalórií na podporu tela prostredníctvom cvičebného režimu. Ako výzva na fitnes, tak program na chudnutie povzbudzujú účastníkov, aby si viedli denník s jedlom.

Cvičenie

Cvičenie je súčasťou 30-dňovej výzvy na fitnes a 12-týždňového programu na chudnutie. Jeho úloha vo výzve na fitnes je zrejmá: nemôžete sa dostať zdravým stravovaním, takže je potrebné cvičiť, aby sa vaše svaly posilnili a aby sa váš kardiovaskulárny systém dostal do formy. Cvičenie sa stáva dôležitejším pre program na chudnutie potom, čo ste schudli. Fyzická aktivita vám pomôže zbaviť sa týchto nadmerných libier, ale je to najužitočnejšie pri udržiavaní vašej chudnutia z dlhodobého hľadiska. Preto sa 12-týždňový program na chudnutie začína pomaly - len 3 dni v týždni - a postupne sa v priebehu programu zvyšuje. Do konca 12. týždňa si zvyknete pravidelne cvičiť. Na druhej strane, 30-dňová výzva na fitnes je od začiatku agresívnejšia. Uvádza vás do režimu, ako je 3-dňový rozdeľovač alebo niečo podobné, čo by vás mohlo prinútiť pracovať 5 alebo 6 dní v týždni.

Časový rámec

Najväčší rozdiel medzi výzvou na fitnes a programom na chudnutie je množstvo času, ktoré potrebujete na dosiahnutie výsledkov. Jeden mesiac verzus tri mesiace je celkom odlišný. Osobní tréneri ako Matt Siaperas tvrdia, že tieto čísla môžu byť pre niektorých klientov prekážkou. Niekedy je potrebné, dokonca aj pri 30-dňovej výzve, aby tréneri preložili čísla do prijateľných časových rámcov, aby sa klientom spríjemnilo odovzdanie sa jednému alebo druhému. Napríklad 30 dní znie ako dlhý čas a pre niektorých to platí aj mesiac, ale pre tých istých ľudí sa 4 týždne javia ako nič. Podobne, tri mesiace - celá štvrtina roka - môžu znieť ohromne pre toho istého človeka, ktorý nemá problém s lepším stravovaním a cvičením po dobu 12 týždňov.

Sú realizovateľné

Ak ste si stanovili cieľ, aby ste sa prispôsobili alebo schudli, je program alebo výzva uskutočniteľná. Kľúčom je odhodlanie to vidieť, či už je to mesiac alebo tri. Ak to s tým myslíte vážne, budete prekvapení, ako ľahko si môžete prispôsobiť svoju novú stravu a cvičiť svoj životný štýl. Opak je tiež pravdou. Ak nechcete, aby boli výsledky naozaj zlé, nebudete mať problémy s tým, aby ste si zvolili program. Na jednej z týchto výziev sa môžete zúčastniť bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, a bez ohľadu na to, či to robíte s priateľom, skupinou alebo samostatne.