Športové

Zápasnícke triky na chudnutie


Zápasníci sa často spoliehajú na dehydratáciu na úbytky kilogramov a na „priberanie na váhe“.

Zápas je súťažný šport, ktorý si vyžaduje, aby športovci dodržiavali prísne parametre telesnej hmotnosti. Preto by nemalo byť žiadnym prekvapením, že zápasníci sú často odborníkmi, čo sa týka chudnutia - a to rýchlo. V skutočnosti sa zápasníci spoliehajú na množstvo trikov a techník, pokiaľ ide o rýchle chudnutie, ako je dehydratácia, extrémne kalorické obmedzenie a techniky radikálneho cvičenia. Aj keď tieto metódy môžu byť účinné, pokiaľ ide o schudnutie, nebezpečenstvá sú často značné a nemali by sa ignorovať.

Dehydratácia

Samovoľne dehydratácia je jedným z najbežnejších spôsobov, ako zápasníci schudnú, uvádza Adam Frey z denníka „Cornell Daily Sun“. Aj keď obmedzený príjem tekutín je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako „znížiť vodu“, použitie preháňadiel a klystírov môže tiež viesť k podstatným poklesom hydratácie. Bohužiaľ, predĺžená dehydratácia môže mať rad nebezpečných následkov - a môže dokonca viesť k smrti v najzávažnejších prípadoch. Aj keď môže byť dehydratácia v krátkodobom horizonte účinná, dlhodobé udržiavanie chudnutia po obmedzení tekutín je takmer nemožné. Akonáhle dehydratovaná osoba spotrebuje tekutinu, hmotnosť zápasníka sa zvýši späť na predchádzajúcu úroveň.

Extrémne kalorické obmedzenie

Zápasníci sa môžu tiež zapojiť do extrémneho kalorického obmedzenia na podporu rýchleho chudnutia, podľa „Pediatric Exercise Science“. Ak chcete schudnúť 1 libru telesnej hmotnosti, zápasník musí z tejto stravy vylúčiť 3 500 kalórií, často obmedzením príjmu potravy. Aj keď obmedzený príjem kalórií spôsobuje rýchly úbytok telesnej hmotnosti, je často na úkor srdcových a pľúcnych funkcií. Navyše, zapojenie sa do extrémneho kalorického obmedzenia je často predchodcom „yo-yo diéty“, čo môže viesť k vyšším hmotnostiam a sťažiť chudnutie v budúcnosti, tvrdí American College of Sports Medicine.

Techniky radikálneho cvičenia

Cvičenie bolo preukázané, že spaľuje kalórie a podporuje chudnutie. Zápasníci sa, bohužiaľ, na dosiahnutie cieľov na zníženie telesnej hmotnosti môžu podieľať na radikálnych cvičebných technikách. Podľa Freyho môžu športovci nosiť gumové obleky počas fyzickej aktivity alebo cvičenia v saune, aby sa zvýšila miera potenia a straty tekutín. Tieto extrémne cvičebné metódy sú jedinečnou formou samoindukovanej dehydratácie a zistilo sa, že sú extrémne nebezpečné pre zápasníkov všetkých vekových skupín.

Inteligentné rozhodnutia o chudnutí

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb povzbudzujú jednotlivcov, ktorí sa usilujú o chudnutie, dosiahnuť negatívnu kalorickú rovnováhu tým, že sa rozhodnú pre inteligentnú stravu a cvičenia. Zamerajte sa najmenej 30 minút na aeróbne cvičenie päť alebo viac dní v týždni, aby ste spálili kalórie a podporili chudnutie. Účasť na programe tréningu odporu, ktorý sa zameriava na veľké svalové cvičenia dvakrát až trikrát týždenne, môže tiež viesť k zvýšeniu metabolizmu a dosiahnuť väčšie spálenie kalórií v pokoji. Nakoniec nezabudnite dodržiavať zdravú, vyváženú stravu, aby ste zaistili bezpečné, efektívne a dlhodobé chudnutie.