Vhodnosť

Náramky na vzpieranie

Náramky na vzpieranie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zápästné opierky podporujú vaše kĺby pri tlačení.

Laurence Griffiths / Getty Images Šport / Getty Images

Keď vo svojej miestnej posilňovni sledujete vzpierače na olympijských hrách, súťažiace silové vzpěrače alebo iba kulturistov, všimnete si, že mnohí nosia opierky zápästia. Tieto výstuhy sú navrhnuté tak, aby podopierali kĺb a znižovali množstvo namáhania zápästím. Ak sa zotavujete zo zranenia zápästia, v minulosti ste mali problémy s zápästím alebo sa chcete len chrániť pred kmeňmi a výronmi, môže byť odpoveďou zápästné šle.

Olympijské výťahy

Dva olympijské vleky sú únos a čisté a trhavé. Oba tieto pohyby končia tyčou priamo nad hlavou a všetka hmotnosť sa prenáša cez vaše zápästie a paže a potom do vášho trupu, jadra a nôh. Zápästia na zápästie sú povolené v súťaži a možno ich tiež využijete pri tréningu. Zápästia si môžu namáhať aj mnohé doplnkové výťahy, ako napríklad stropné drepy, predné drepy a horné lisy, takže s nimi môžu byť užitočné aj rovnátka. Keďže sú zápästia pomerne objemné, rad olympijských vzpieračov radšej používa na podporu zápästí tenkú bandáž alebo pásku.

Powerlifting

Rovnako ako olympijské vzpieranie, aj powerlifting umožňuje nosenie opierok zápästia. Podľa smerníc Medzinárodnej federácie powerliftingu sú však povolené iba zápästia od komerčných výrobcov, ktoré boli predtým federáciou schválené. Zápästia na zápästie môžu byť užitočné najmä v prípade, že pri podvádzaní činky a počas lavičky držíte činku nízko na chrbte. Môžete ich nosiť aj pri deadliftinge, ale neponúkajú žiadnu ďalšiu podporu, pretože deadlifting je ťahací pohyb a nenapína zápästia rovnakým spôsobom.

Zápästia pre zranenia

K dispozícii sú tiež robustnejšie a pevnejšie traky, ktoré sú však určené skôr na ochranu nedávneho zranenia než na poskytovanie všeobecnej podpory vzpieračom. Najbežnejšie podmienky, pre ktoré by ste ich pravdepodobne mali použiť, sú syndróm karpálneho tunela alebo zápal jednej zo šliach okolo zápästia. Typ ortézy, ktorú potrebujete, závisí od závažnosti a typu zranenia. Vaša najlepšia stávka je požiadať svojho lekára fyzioterapeuta o konkrétne odporúčania.

Vykonajte lepšie zápästia

Hlavnou výhodou nosenia zátvoriek na vzpieranie je zastaviť slabé alebo malé zápästia, aby sa nestali obmedzujúcim faktorom vášho výkonu. Stále musíte trénovať svaly predlaktia, aby ste si pomohli vyvinúť silné zápästia kĺbov, namiesto toho, aby ste namiesto tréningu predlaktia používali traky alebo zábaly, poznamenáva tréner Devin Harper of Breaking Muscle. Pri akýchkoľvek ťažkých lisovacích pohyboch používajte zápästie, ale nepoužívajte ich v ľahších súpravách alebo zahrievačoch. Uistite sa, že sú zabalené dostatočne pevne, aby poskytovali dostatočnú podporu, ale nie také pevné, aby obmedzovali prietok krvi.Komentáre:

  1. Arpad

    Pozoruhodná, veľmi cenná odpoveď

  2. Kibar

    Inteligentné veci, hovorí)

  3. Tlanextli

    Thank you for the explanation, I also find that more easily, better ...

  4. Faerwald

    Zistil som, že nemáte pravdu. budeme diskutovať. Napíšte PM, budeme komunikovať.

  5. Shakajar

    Táto pozoruhodná myšlienka, mimochodom, len padá

  6. Kigatilar

    Nie ste podobný odborníkom :)Napíšte správu