Športové

Zápästné cvičenia pre basketbal


Sila zápästia môže z vás urobiť lepšiu manipuláciu s loptou a strelca.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Rozvíjanie sily zápästia je životne dôležité pre to, aby ste sa stali dobrým basketbalovým hráčom. Čím silnejšie sú vaše zápästia a ruky, tým ľahšie je ovládať basketbal. Od natáčania snímky po dribling v basketbale vaše zápästia a končeky prstov prichádzajú do hry viac, ako si pravdepodobne myslíte.

Mávanie zbohom

Táto vŕtačka je taká jednoduchá, ako znie a často sa prehliada, pretože sa zdá byť príliš smiešna na to, aby bola účinná. Správny strelecký formulár vyžaduje, aby ste basketbal položili na končeky prstov a rukou vytvarovali tvar „L“. Keď pustíte basketbal, urobíte tak pretiahnutím alebo zacvaknutím zápästia smerom hore, dole a dole smerom k koši. Mávanie rukou týmto spôsobom je najjednoduchší spôsob, ako výrazne zlepšiť silu zápästia a svalovú pamäť.

Vytriasni to

Ako basketbalista je dôležité byť voľný a končatinový. „Otrasenie“ je variáciou mávacieho cvičenia, vyžaduje si však menej kontroly nad telom. Jednoducho si potriasť rukami tak rýchlo, ako je to len možné, ako keby ste sa spálili. Toto cvičenie uvoľní vaše svaly a uľahčí chytenie, streľbu, dribling a prihrávku. Čím je vaše zápästie väčšie, tým ťažšie môžete „švihnúť“ zápästia, čo môže vylepšiť strelecký dosah a urobiť z vás presnejšieho strelca.

Prstové kliešte

Kliky na špičkách prstov sú presne také, aké znejú. Namiesto toho, aby ste robili pravidelné kliky, ktoré si vyžadujú, aby vaše dlane zostali rovné na podlahe, urobte kliky na končeky prstov tak, aby sa iba konce vašich prstov dotýkali podlahy. Tento typ cvičenia výrazne zvyšuje silu zápästia a končekov prstov, čo vám umožňuje lepšiu kontrolu nad basketbalom. Špičky prstov a vaše ruky všeobecne by sa pri kondicionovaní vŕtačiek mali považovať za rovnako dôležité ako zápästie.

Vážená tréningová lopta

Sila zápästia sa dá značne zvýšiť strelením váženej tréningovej lopty so správnou formou. Ak ste na stredoškolskom alebo vysokoškolskom tíme, má atletický personál pravdepodobne vážené tréningové lopty, ktoré sú ťažšie ako regulačné lopty. Uchopenie zápästia pri snímaní váženej gule zvýši silu a uľahčí zachytenie zápästí pri streľbe oveľa ľahšej regulačnej gule.

Zdroje (1)

Foto Kredity

  • Creatas Images / Creatas / Getty Images