Vhodnosť

Cvičenie na otváranie hrudníka jogy


Bridge pose je cvičenie na otváranie hrudníka.

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Aj keď ste nikdy neurobili jogu, naučíte sa robiť jednoduché cvičenia na otváranie hrudníka alebo rozširujúce pózy, ktoré vám pomôžu zbaviť stresu a relaxovať. Expanzia hrudníka pomáha uľahčiť hlboké dýchanie, ktoré upokojuje vaše telo a čistí vašu myseľ. Cvičenia na otváranie hrudníka na jogu môžete robiť ako súčasť cvičenia jogy alebo takmer kdekoľvek, keď cítite potrebu natiahnuť sa. Tieto cvičenia sa dajú robiť stojace, kľačiace a na podlahe.

Stojace

Stacionárne cvičenia na rozširovanie hrudníka jogy zahŕňajú pózy ako Sun, Expanzia hrudníka, Reverse Warrior a Triangle. Napríklad pri rozširovaní trupu na hrudi začnite siahnutím za chrbát s ohnutými rukami, akoby ste držali plážový loptu, ktorý sa dotýka spodnej časti chrbtice, priamo nad bokmi. Ak sa cítite dostatočne pružní, zopnite si ruky za chrbtom a zdvihnite ich približne 6 palcov od chrbta. Akonáhle sú vaše ruky na svojom mieste, pozerajte sa mierne smerom k oblohe. Pre zmenu tohto úseku sa nakloňte dopredu od bokov, sklopte hlavu k zemi a zdvihnite ruky za sebou.

Kľačiaci

Cvičenie pri rozširovaní kolien na hrudi zahŕňa pózy, ako sú Cow, Kneeling Side Plank a Camel. Velbloudská póza začína podobne ako rozšírenie hrudníka. Vo vysokom kolene siahnite dozadu a položte päste na malú časť chrbta a pozerajte sa. Ak sa v dolnej časti chrbta cítite dostatočne pružní a silní, sklopte ruky a natiahnite sa po päty, aby ste dokončili Camel pose. Ak chcete viac otvoriť hrudník, natiahnite lakte dozadu a držte ich.

Podlahové možnosti

Hrudník vám otvorí množstvo podlahových póz, vrátane: luk, kobra, svätojánsky chlieb, doska smerujúca nahor, ryby, most, stolová doska a pes smerujúci nahor. Napríklad v doske orientovanej smerom nahor začnite sedieť s rukami na podlahe za vami a končekmi prstov smerujúcimi k bokom. Jemne zdvihnite boky z podlahy, pozrite sa hore a otvorte hruď až po strop. Ak potrebujete ľahšiu verziu tejto pózy, zostaňte sedieť, otvorte hruď smerom k oblohe a pozrite sa hore.

Pokročilé funkcie

Ak ste cvičili jogu už nejaký čas, môžete vyskúšať pokročilé pózy na zväčšenie hrudníka - Wheel, Bound Angle a Bound Triangle sú len niektoré príklady. Tieto pózy nie sú pre začiatočníkov. Ak ste pripravení ich vyskúšať, urobte ich, keď je vaše telo teplé. Zúčastnite sa hodiny jogy, aby ste sa naučili, ako to správne robiť, a nechajte inštruktora jogy, aby s vami pracoval na správnom zarovnaní.

Výhody

Cvičenie s rozširovaním hrude jogy pomáha zlepšovať dýchaciu kapacitu. Cvičenie jogy vo všeobecnosti zvyšuje vašu pružnosť, podporuje relaxáciu, znižuje stres, zvyšuje krvný obeh a pomáha vám zlepšiť držanie tela. Jóga predstavuje, vrátane mnohých cvičení na rozšírenie hrudníka, tiež vám pomôže vybudovať silu, ktorá v dlhodobom horizonte pomáha chrániť pred bolesťou chrbta a problémami s kĺbmi.

Zdroje (1)