Vhodnosť

Dáva vám jóga svalovú hmotu?


Pózy, ktoré si vyžadujú vyváženie telesnej hmotnosti, budujú svalovú hmotu.

Kraig Scarbinsky / Digital Vision / Getty Images

Cvičenie jogy nielen posilňuje vaše svaly, ale tiež ich uvoľňuje a napína, zvyšuje pružnosť kĺbov a svalov a zlepšuje držanie tela. Podľa YogaJournal.com všetky typy jogy posilňujú a predlžujú vaše svaly. Aj keď to môže vyrezávať vaše telo, nemusí to nevyhnutne viesť k chudnutiu. Existujú ľahšie svalové pózy pre každého, kto má skúsiť, a pokročilé pózy pre skúsených jogínov, aby sa pokúsili o maximálnu silu.

Štúdie hovoria, že áno

Vedci z Wisconsinskej univerzity zistili, že pravidelná prax jogy zvýšila flexibilitu, silu, vytrvalosť a rovnováhu ľudí. Hrudník a ABS obzvlášť zlepšujú silu. V dôsledku ôsmich týždňov pravidelnej praxe by ste mali byť schopní urobiť ďalších šesť klieští, ako by ste inak mohli mať, podľa štúdie.

Ako vás posilňuje

Pózovanie jogy posilňuje vaše svaly tým, že vyžaduje, aby vás podporovali a držali pózy. Je to ako vzpieranie, ale ako váhu odporu sa používa hmotnosť vášho tela. Toto tónuje, definuje a rozširuje vaše svaly, rovnako ako vzpieranie. Jóga posilňuje všetky vaše svaly naraz, pracuje na tele viac zaobleným spôsobom a posilňuje viac svalov naraz, než na vzpieranie. Na druhej strane, obmedzovanie na svoju vlastnú telesnú hmotnosť, pretože odpor vyžaduje viac zručností, rovnováhy a praxe na držanie pokročilých póz pre náročné svaly.

Dobré pozície na budovanie sily

Spoločnosť HuffingtonPost.com navrhuje dosku predlaktia, pózu z delfínov, dosku a bočné dosky ako dobré pózu z jogy na budovanie sily ab a paží. Pózovanie stromov, bojovník, ktorý pózujem, a trojuholník, ktoré predstavujú, sú dobrým postojom pre budovanie sily nôh a jadra. Kobra predstavuje, kobylka predstavovať a stojan na plece sú skvelé pózy pre získanie svalov paží a chrbta.

Pokročilé pozície na budovanie sily

Žeriavová póza, osemnásobná póza, svetluška, pávová póza, pútka na stláčanie ramien a stúpajúca doska sú moderné vyváženie paží, ktoré si vyžaduje silné svaly paže, hrudníka a chrbta a silné abs. Akonáhle to dokážete urobiť, ich držanie posilňuje vaše svaly a zlepšuje rovnováhu.