Vhodnosť

Jóga pre strečing bedier


Pre výzvu urobte zákruty a roztiahnite predné časti bokov.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Ak už školu alebo prácu vykonávate väčšinu dňa za stolom, ste náchylní na pevné boky. Podľa stránky YogaJournal.com môžu pevné boky spôsobiť bolesti chrbta v mnohých pozíciách jogy, preto je dôležité ich uvoľniť na cvičenie jogy. Existuje niekoľko jogových pozícií, ktoré môžete urobiť pre napnutie, uvoľnenie a otvorenie bokov.

Pózy pre hip flexory

Jednonohý kráľ holub predstavuje pózu z jogy, ktorá otvára jedno bedro a zároveň preťahuje opačné pso. Vaše pso je sval na prednej časti bedra, ktorý vám pomáha ohýbať nohu, alebo inými slovami, ťahať trup a stehno k sebe. Mnoho zadných ohybov v józe tiež napína vaše flexory bedier, ktoré sú v prednej časti bokov, vrátane prestavenia mosta, predstavenia kolies, predstavenia kráľa holuba a predstavovania polovičnej žabky.

Pózy pre kyvné rotátory

Vaše rotátory bedra, ktoré zahŕňajú vaše interné rotátory bedra a externé rotátory bedra, sú svaly bokov zodpovedné za otáčanie bokov smerom dovnútra - holubovité prsty - a smerom von - ako balerína. Rozťahovanie týchto svalov pomáha uvoľňovať vaše boky a zmierňuje svalové napätie v nich. Oheň log predstavuje, Bharadvaja je krútenie a krava tvár predstavujú tri sediace jóga predstavuje, ktoré môžete urobiť pre vaše hip rotátory. Eagle pose je stojace predstavovanie, ktoré vyžaduje rovnováhu a sústredenie, zatiaľ čo sa tiahne vaše bedrové rotátory.

Pózy, ktoré otvárajú boky

Ľahkou pozíciou na otváranie bokov je sedieť so skríženými nohami na podložke, pričom vaše holene sú zložené tak, že buď členok spočíva na opačnej nohe. Natiahnite ruky na zem čo najďalej dopredu, zatiaľ čo chrbát držte rovno. Prehnite sa smerom k podlahe čo najviac, ohýbajte sa od bokov. Ohraničený uhlový postoj predstavuje vaše boky intenzívnejší úsek, ktorý ich otvára ďalej. Prineste spodky nôh spolu s pätami čo najbližšie k ochlpeniu, ako ich môžete dostať. Udržujte svoju chrbticu rovnú a ovinte si ruky okolo vonkajšej strany chodidiel. Stehná stláčajte predlaktiami a lakťami tak, aby sa vaše boky otvorili hlbšie, keď svoje telo zložíte dopredu cez nohy.

Tipy a úvahy

Zvážte použitie osobného trénera alebo osobnú lekciu jogy, ak ste začiatočník jogy a chcete začať robiť pre svoje boky. Zvyšovanie flexibility je zdĺhavý proces, takže buďte na sebe ľahkí a neočakávajte zlepšenie cez noc. Napnite sa najmenej trikrát týždenne, aby ste dosiahli flexibilitu. Pred rozťahovaním jogy vždy zohrejte svoje telo, pretože pretiahnutie studených svalov môže spôsobiť zranenie.