Vhodnosť

Zarovnanie chrbtice jogy


Obrátené polohy chrbtice umožňujú uvoľnenie a predĺženie chrbta a chrbtice.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Jóga zdôrazňuje správne zarovnanie počas póz, aby chránila vaše telo pred zranením. Napríklad udržiavanie vašich zápästí naskladaných pod vašimi plecami u psa smerujúceho nadol im pomáha správne udržiavať telesnú hmotnosť bez preťaženia. Mnoho pozícií jogy sa zameriava na posilnenie chrbtice a zvýšenie jej pohyblivosti. Z dôvodu častých rozšírení a zvratov v hodinách jogy vám pomôže udržiavať správne zarovnanie chrbtice v bezpečí, keď budete silnejší a flexibilnejší.

Zarovnanie smerom dopredu

Pózy nemusia byť komplikované na vyrovnanie vašej chrbtice. Aby ste dosiahli vyrovnanie v prednom záhybe, stojte s nohami šírky bokov od seba na jogovej podložke. Nadýchnite sa, zdvihnite ruky nad hlavu a narovnajte chrbticu. Prilepte si prsty a potom vydýchnite, pomaly sa pánte z bokov do predného záhybu. Aby sa vaša chrbtica udržala v zarovnaní, ohnite kolená natoľko, aby ste hrudník ľahko položili na štvorhlavý sval. Na ďalšie roztiahnutie počas tohto vyrovnania chrbtice nechajte svoje prepojené prsty jemne spadnúť dopredu za hlavu. Počas tohto ťahu držte zápästia stlačené, aby pri brzdení pôsobili ako brzdy; majú tendenciu sa oddeľovať, ak preťahujete chrbát alebo plecia.

Pracovné spinálne antagonisty

V literatúre a filme je protivníkom hrdinská arménska. V anatómii sa výraz antagonista týka svalu, ktorý vykonáva činnosti, ktoré dopĺňajú iné časti tela, a tým ich podporujú alebo chránia. Medzi antagonisty chrbtice patria brušné svaly a flexory bedra. Aby ste vyrovnali svoju chrbticu a pracovali si abs, kľačte na svojej podložke tak, aby sa jej končeky prstov roztiahli a časť chodidla šnúrky sa zatlačila do zeme. Zapojte sa do brušných svalov a potom pravú ruku natiahnite dopredu. Udržiavajte rovnováhu a udržujte svoje boky na rovine, kopnite si ľavou nohou, držte nohu ohnutú a prsty na špičkách. Potom prepnite a natiahnite druhú stranu. Ak chcete pracovať s protinádorovými flexormi bedra, zasuňte pravú nohu dopredu medzi vaše ruky. Potom zdvihnite trup, ruky a ruky rovno nahor, zarovnajte chrbticu a natiahnite flexor ľavého bedra. Prepnite a roztiahnite druhú stranu.

Zarovnanie hore nohami

Môžete praktikovať jogínské vyrovnanie chrbtice v stoji, čo zmierňuje tlak z dolnej časti chrbta a umožňuje predĺženie chrbta a chrbtice. Ak chcete vstúpiť na stojisko, kľaknite si na jogu a nechajte predlaktie relaxovať na zemi pred vami. Uchopte protiľahlé lakte každou rukou; to bude určovať, ako ďaleko od seba umiestnite každý lakť pre základňu stojacej hlavy. Prilepte si prsty a uistite sa, že sú vaše ružové lístky vedľa seba a nie sú naskladané na seba, aby sa zabránilo ich rozdrveniu. Položte hlavu do hojdacej siete vytvorenej vašimi rukami a zapojte sa do jej jadra a chodte chodidlami bližšie k prevrátenému trupu. Držte ľavé koleno ohnuté a pomaly ho zdvihnite z podlahy, až kým nebude holenný povrch rovnobežne so zemou. Stabilizujte svoju chrbticu a potom vykonajte rovnakú akciu s pravou nohou. Na úplné roztiahnutie nôh smerom k stropu použite silu jadra.

Relax do vyrovnania

Zarovnajte chrbticu v relaxácii alebo pózujte ležaním na chrbte s roztiahnutými nohami a roztiahnutými nohami. Mierne prevlečte ramená pod seba a jemne zatlačte spodnú časť chrbta do jogínovej podložky. Mierne nadvihnite obidva boky a položte ich späť na podložku o niečo ďalej od ramien a preťahujte cez chrbticu.

Zdroje (2)