Vhodnosť

Pomáha Zumba zoštíhliť vaše stehná?


Pravidelné tréningy Zumba môžu viesť k štíhlejším telom.

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Ak sa vám pri kontrole postavy v zrkadle objaví pojem „hromové stehná“, môžete sa čoskoro ocitnúť pri vstupe do telocvične s úmyslom zoštíhliť stehná. Jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť výsledky, je Zumba, ktorá je kombináciou aerobiku a tanca spárovaná so špičkovou hudbou. Venovanie tejto energickej forme cvičenia vám môže pomôcť vybudovať telo, ktoré si želáte.

Stehenný tuk a ďalej

Zoštíhľovanie stehien je možné prostredníctvom cvičenia a zdravých zmien vo vašej strave, ale nemôžete použiť Zumbu ani žiadnu inú formu cvičenia na konkrétne zapnutie stehenného tuku. Vaše telo spaľuje kalórie pri pohybe stehien počas triedy Zumba, ale tento pohyb nespaľuje konkrétne tuk v tejto oblasti. Je to mýtus, poznamenáva Americká rada pre cvičenie, že si môžete zvoliť umiestnenie telesného tuku, ktorý chcete spáliť.

Tancujte mimo kalórií

Strata tuku v stehne a nadbytočný tuk na inom mieste tela sa prejaví po dosiahnutí kalorického deficitu, čo znamená, že vaše telo spotrebuje viac kalórií, ako spotrebuje. Kalórie, ktoré spálite počas triedy Zumba, môžu prispieť k tomuto deficitu. Osoba, ktorá váži 150 libier, spaľuje približne 540 kalórií počas 60-minútovej triedy Zumba, poznamenáva HealthStatus. Počas rovnakého trvania triedy spáli 180 kilogramová osoba asi 647 kalórií.

Prijať dôsledný prístup

Zumba môže viesť k štíhlejším stehnám, ale nie iba v jednej alebo dvoch triedach. Ak chcete schudnúť, musíte pravidelne cvičiť. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb sú aeróbne tanečné cvičenia ráznou formou tréningu. CDC odporúča, aby sa dospelí, ktorí chcú schudnúť, venovali tejto forme cvičenia asi 150 minút týždenne. Na udržanie hmotnosti stačí blížiť sa 75 minút. Ak teda vaše hodiny Zumba v telocvični trvajú 60 minút, zamerajte sa na absolvovanie troch lekcií týždenne, aby ste prekročili 150-minútovú príručku. Pamätajte tiež na to, že pri vykonávaní Zumby si budete budovať svaly stehien. Aj keď cvičenie môže zmenšiť váš stehenný tuk, môže tiež potenciálne zväčšiť veľkosť vašich štvorhlavého svalu.

Menej tuku, silnejšie telo a myseľ

Zumba je viac ako len spôsob, ako stratiť telesný tuk zo stehien a z iných miest. Podľa Americkej rady pre cvičenie táto pozitívna aktivita prináša celý rad výhod pre fitness. ACE poznamenáva, že Zumba poskytuje celotelové cvičenie, ktoré vedie k zvýšenej sile základných svalov a väčšej flexibilite. Cvičenie je vhodné pre ľudí rôznej kondície. Kardio aktivity, ako je Zumba, uvádza MayoClinic.org, môžu poskytnúť úľavu od stresu.

Zdroje (1)