Vhodnosť

Zumba Vs. kickboxing

Zumba Vs. kickboxing


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Triedy Kickboxing kombinujú kopy a údery celého tela.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Ak chcete spáliť kalórie a vedrá na pot, nebudete sklamaní ani kickboxom, ani triedou Zumba. V 60-minútovom kickboxe alebo triede Zumba môžete v závislosti od vašej hmotnosti a intenzity triedy očakávať, že spálite medzi 300 až 500 kalóriami. V kombinácii s výživnou nízkokalorickou diétou môžu kardiovaskulárne triedy ako kickbox a Zumba prispievať k chudnutiu a dobrému zdraviu.

Základy kickboxu

V kardio kickboxingovej triede môžete očakávať, že budete hádzať veľa bodnutí, háčikov a horných škrupín, ako aj predné, bočné, zadné, kolesové a skokové kopy. Kickboxing je vysokoenergetické cvičenie s vysokým dopadom, ktoré sa zameriava na celé telo, ale ak nie ste zvyknutí na skákanie, niekedy môže byť na vašich kĺboch ​​tvrdé. Niektorí učitelia kickboxu budú hrať energickú a čerpať hudbu na pozadí, zatiaľ čo iné triedy môžu byť tichšie a sústredenejšie. Kardio kickboxingové triedy majú svoje korene v tradičnom kickboxe, ktorý sa viac zameriava na cvičenia bojových umení a zvládnutie bojových umení.

Za poznaním Zumby

Zumba je tanečná trieda inšpirovaná latinčinou, ktorá kombinuje hlasné, pumpujúce hudobné a energické tanečné pohyby, ktoré sú krížom medzi latinkou a hip-hopom. Mali by ste byť pripravení sa v triede Zumba veľa pohybovať a potiť, takže si prineste uterák a veľa vody. Pretože trávite veľa času skákaním po tanečnom parkete, Zumba sa považuje za cvičenie s vysokým dopadom a ak máte spoločné problémy, môže spôsobiť určité nepohodlie. Nezávislí vedci Americkej rady pre cvičenie zistili, že cvičenia vykonávané v triede Zumba napodobňujú intervalový tréning s vysokou intenzitou, hoci bez rovnomerne načasovaných intervalov. Vedci považovali Zumbu za vysoko účinné cvičenie na spaľovanie kalórií a zvýšenie celkovej kondície.

Drvenie čísel

Pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, kickbox vyhráva v triedach Zumba. Podľa časopisu Harvard Health Press môže v priebehu 30 minút cvičenia s kickboxom očakávať, že 125 libier môže spáliť 300 kalórií, 155 libier môže spáliť 372 kalórií a 185 osôb môže spáliť 444 kalórií. V 30-minútovej tréningovej triede Zumba môže 125 kilogramová osoba očakávať, že spáli 210 kalórií, 155 libier môže spáliť 260 kalórií a 185 osôb môže spáliť 311 kalórií. Toto číslo predstavuje odhad a môže kolísať v závislosti od intenzity tréningu. Napríklad, ak ste sa zúčastnili triedy Zumba s vysokou intenzitou, môžete skončiť spálením viac kalórií, než keby ste sa zúčastnili triedy kickboxu, kde ste vynaložili veľmi malé úsilie.

Vaša obľúbená príchuť

Kickboxing a Zumba sú spoľahlivou voľbou, ak chcete prelomiť pot a dostať sa do srdcovej činnosti. Ak máte radi tanec, môžete si užiť rýchle tempo, hlasnú hudbu a párty podobné prostredie triedy Zumba. Kurzy kickboxu vás môžu priviesť do viac zameraného stavu alebo môžu byť dobrým miestom na odvetrávanie akýchkoľvek nahromadených frustrácií, keď prechádzate cez triedu. Obe triedy ponúkajú veľa rozmanitosti, pretože každý učiteľ prinesie do triedy svoj vlastný štýl, pohyby a hudobné preferencie.


Pozri si video: 30-Minute, Kickboxing-Inspired Dance Cardio Workout (Jún 2022).


Komentáre:

 1. He Lush Ka

  Navrhujem, aby ste sa pozreli na google.com

 2. Korey

  Určite. Súhlasím s tým, že som povedal všetko vyššie. Môžeme komunikovať o tejto téme.

 3. Sying

  Podľa môjho názoru je to zrejmé. I advise you to try google.com

 4. Akizuru

  Táto geniálna myšlienka sa vám bude hodiť.Napíšte správu