Vhodnosť

Najlepšie cvičenie Zumba pre spaľovanie kalórií


Ak máte pocit, že mu dávate všetko, na čom skutočne záleží.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Nie všetky cvičenia Zumba Fitness sa chystajú zabaliť rovnaký úder, pokiaľ ide o spaľovanie kalórií. Rovnako ako v prípade akejkoľvek bežnej fitness aktivity, celková suma závisí od množstva času, ktorý strávite vykonávaním tejto aktivity, úrovne intenzity a dokonca od inštruktora, ktorý je v čele triedy.

Je to intervalový tréning

Inštruktori Zumba Fitness miešajú skladby tak, aby striedali rýchle a pomalé rytmy. Je to forma intervalového tréningu, ktorý spôsobí, že váš srdcový rytmus podľa toho stúpa a klesá. Pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, intervalový tréning môže byť lepší ako cvičenie v ustálenom stave. Intervalové tréningy môžu oxidovať viac tuku ako umiernenejší program, poznamenáva Združenie zdravia a fitness IDEA. Ak váš inštruktor hrá rýchle tempo piesní, s niekoľkými pomalými vrhnutými do dychu, máte tu možnosť slušného spálenia kalórií.

Porovnanie tréningov

Intenzita sa tiež líši v závislosti od názvu triedy. Zumba Gold je tréning určený pre starších ľudí a cvičenia budú menej náročné. Zumba Toning dodáva hmotnosti, vďaka čomu sú všetky pohyby intenzívnejšie. Zumba Gold Toning bude teda energickejší ako Zumba Gold. V Aqua Zumba posilňuje cvičenie aj odpor vody. Súčasťou Zumba Sentao je stolička, v ktorej účastníci zasadajú aspoň čiastočne. Pri tomto sedení na čiastočný úväzok pravdepodobne spálite menej kalórií ako štandardná trieda Zumba Fitness. Zumba v obvode je intenzívne zasadenie kardio zmiešané s váhami, ale má tendenciu byť kratšou triedou.

Čo hľadať

Môžete očakávať, že triedy Zumba Toning a Zumba Fitness budú čo najväčšie nároky na vašu energiu. Dôležitá je dĺžka kurzu. Triedy sa líšia od 30, 60 do 90 minút; Čím dlhšie cvičenie, tým viac kalórií spálite. Časom si pravdepodobne všimnete, že niektorí inštruktori zahrejú a spoliehajú sa na veľa rýchlo sa meniacich skladieb, zatiaľ čo iní ich častejšie spomaľujú. Keď je vaším cieľom spáliť maximum kalórií, vyberte inštruktora so syčiacou choreografiou.

Toto je Vaša cesta

Je naozaj len na vás, koľko kalórií spálite. Ak sa vám toto cvičenie nebude páčiť, pravdepodobne sa ho nebudete držať - preto je kľúčové nájsť inštruktora alebo DVD, ktoré sa vám páči. Skúste tiež zdvihnúť ruky čo najvyššie, vyskočiť vyššie a posúvať svoje telo vo všetkých rovinách, aby ste spálili viac kalórií. Monitor srdcovej frekvencie môže poskytnúť odhad spálenia kalórií. Čím rýchlejšie vaše srdce bije počas relácie, tým viac kalórií budete pochodeň.