Info

HGH Dávkovanie a kulturistika


Kulturista zdvíha váženú činku na tmavom pozadí.

OlegUsmanov / iStock / Getty Images

Športovci a kulturisti vždy hľadajú konkurenčnú výhodu, ktorá prinesie výsledky. Ľudský rastový hormón (H.G.H.) sa bežne používajú športovci a kulturisti z dôvodu obrovských výhod, ktoré môže pre telo priniesť. Ak použijete H.G.H., užívanie správnych množstiev vám môže pomôcť zvýšiť pozitívne aspekty hormónu a zároveň minimalizovať vedľajšie účinky. Pred použitím H.G.H. sa poraďte so svojím lekárom.

Identifikácia

H.G.H. je hormón produkovaný prednou hypofýzou a najviac sa koncentruje počas detstva, hoci tento hormón zostáva v obehu po celý život. H.G.H. bol raz zozbieraný z hypofýzy mŕtvol, ale boli vyvinuté syntetické verzie, ktoré znížili náklady na hormón. H.G.H. môže byť právoplatným vlastníctvom, iba ak na to máte lekársky predpis, inak môže nezákonné držanie viesť k uväzneniu a pokutám.

H.G.H. dávkovanie

Pri liečení deficiencie rastového hormónu u dospelých jedinci zvyčajne užívajú 1 až 3 IU denne. Na účely kulturistiky väčšina ľudí konzumuje 1 až 6 IU denne, pričom najbežnejšou dávkou je 2 až 4 IU denne. Jednotlivci zvyčajne berú H.G.H. po dobu 6 až 24 týždňov.

Účel H.G.H.

H.G.H. Zdá sa, že zväčšuje svaly a zvyšuje množstvo svalových vlákien vo svaloch. Liek môže stimulovať telo k rozkladu telesného tuku. V štúdii publikovanej v "American College of Physicians", H.G.H. suplementácia zvýšená svalová hmota, znížená tuková hmota a zvýšená kapacita sprchovania u mužov a žien.

H.G.H. Vedľajšie účinky

H.G.H. použitie má vedľajšie účinky. H.G.H. spôsobuje rast viac ako len kostrovej svalovej hmoty, spôsobuje rast vo všetkých orgánoch tela, s výnimkou očí a mozgu. Niektoré všeobecné vedľajšie účinky zahŕňajú bolesť kĺbov, bolesti hlavy, príznaky podobné chrípke a bolesti chrbta. H.G.H. môže zvyšovať hladinu cukru v krvi u jedincov, ktorí nemajú cukrovku alebo glukózovú intoleranciu.

Etické použitie H.G.H.

Svetová antidopingová agentúra zakazuje používanie rastového hormónu konkurenčnými športovcami, nezákonné používanie tejto drogy je však rozšírené. V kulturistike je použitie H.G.H. neetické. alebo iné steroidy, ak si špecifická kulturistická prehliadka vyžaduje testy na steroidy. Mnoho súťaží v kulturistike nevyžaduje, aby športovci robili testy na steroidy, čo znamená, že súťažiaci môžu používať akékoľvek látky, ktoré chcú. Držba akéhokoľvek anabolického steroidu alebo H.G.H. bez lekárskeho predpisu je stále nezákonné.