Info

Kalórie v kvapkách kašľa Ricola


Muž drží kvapku modrého kašľa.

Michael Leidel / iStock / Getty Images

Spoločnosť Ricola je najznámejšia ako výrobca kvapiek na kašeľ, ale pomoc pri kašle nebola originálnym produktom spoločnosti. Švajčiarska spoločnosť začala fungovať ako pekárna v roku 1924. Až v štyridsiatych rokoch 20. storočia spoločnosť vyznamenala česť spoločnosti zmesou bylín, ktoré sa dajú zaradiť do pastiliek, ktoré je spoločnosť známa. Dnes Ricola vyrába celú škálu kvapiek na kašeľ, ale najobľúbenejšie sú originálne prírodné bylinkové kvapky Ricola.

Kalórií

Každá kvapka proti kašľu Ricola Original Natural Herb, ktorú používate na upokojenie bolesti v krku alebo potlačenie kašľa, obsahuje 15 kalórií. Kalórie v kvapkách na kašeľ predstavujú množstvo energie, ktorú z nej získate. Správy Spojených štátov pre potraviny a liečivá. Ak jete 2 000 kalórií denne, každá kvapka z kašľa predstavuje 0,75 percent z vášho celkového príjmu kalórií za deň. Nezabudnite však, že kalórie sa môžu v priebehu dňa zvyšovať. Napríklad, ak budete jesť 10 kvapiek proti kašľu, ktoré dosahujú 150 kalórií alebo 7,5 percenta vášho celkového denného kalorického príjmu.

Ďalšie výživové informácie

Okrem 15 kalórií v každej kvapke na kašeľ, kvapky Ricola Original Natural Herb pridávajú do vašej stravy ešte niečo iné. Kvapky neobsahujú žiaden tuk a tiež nepridávajú do vašej stravy sodík, bielkoviny alebo sacharidy. Neobsahujú tiež žiadne dôležité vitamíny a minerály.

Aktívne zložky

Podľa Ricoly je liečivou látkou v kvapkách na kašeľ Ricola mentol so 4,8 mg mentolu v každej kvapke. Mentol slúži na dva účely. Po prvé, môže pomôcť potlačiť kašeľ. Po druhé, môže zmierniť bolesť, ktorú cítite v ústach a krku.

Neaktívne prísady

Okrem mentolu, ktorý má liečivé vlastnosti, kvapky proti kašľu Ricola obsahujú niekoľko ďalších zložiek. Jednou z hlavných zložiek je extrakt z bylinkovej zmesi, ktorý obsahuje citrónový balzam, jazvečík, yzop, staršie, lipové kvety, mätu piepornú, šalvia, tymián, sléz a divý tymián, píše Ricola. Medzi ďalšie zložky patrí karamel, ktorý dodáva farbu, mäta pieporná, škrobový sirup a cukor.

Ako ich používať

Prírodné bylinné kvapky proti kašľu sú bezpečné pre použitie u dospelých a detí vo veku 6 a viac rokov. Podľa Ricoly by ste mali podľa potreby každé dve hodiny rozpustiť dve kvapky po jednej, každé dve hodiny, aby ste zabránili vzniku súg. Ľudia so zdravotným stavom, ako je emfyzém alebo chronický kašeľ, by sa pred použitím kvapiek na kašeľ Ricola mali poradiť s lekárom. Mali by ste prestať užívať kvapky a stretnúť sa s lekárom, ak bolesť v ústach trvá dlhšie ako sedem dní, kašeľ trvá viac ako týždeň alebo ak sa kašeľ objaví s horúčkou, vyrážkou alebo chronickou bolesťou hlavy. Kvapky na kašeľ sa nemajú používať u detí mladších ako 6 rokov, pokiaľ ste si to neporadili s lekárom pre deti, upozorňuje Ricola.