Info

Nightshade zelenina a artritída bolesť


Zblízka paradajok, nočnej zeleniny.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Artritída, známa tiež ako degeneratívne ochorenie kĺbov, môže viesť k zápalu kĺbov a symptómov, ako je bolesť kĺbov, opuch a stuhnutosť. Na liečbu artritídy sa používa množstvo liekov, ale zmeny v stravovaní môžu stav trochu vylepšiť. Niektorí odborníci a obhajcovia prírodného zdravia sa domnievajú, že rodina zeleniny z nočnej zeleniny môže byť zodpovedná za zvyšovanie zápalu u osôb trpiacich artritídou. Podobne ako pri akomkoľvek prírodnom alebo alternatívnom zdravotnom režime, pred zmenou v strave sa poraďte so svojím lekárom.

Čo je zelenina Nightshade?

Rodina nočného mena je pomenovaná po rastline ightsnightshade, bežnej cestnej burine, ktorá je vysoko toxická. Medzi nočnú zeleninu patria zemiaky, baklažán, paprika a paradajky. Tabak je tiež členom rodiny nočnodenníkov. Aj keď nočná zelenina nie je toxická a väčšina ľudí ju dobre toleruje, obsahuje vysoké hladiny alkaloidov, ktoré u niektorých ľudí zhoršujú zápal. Môže sa zdať, že zhoršenie zápalu prispieva k zdravotným stavom, ako sú zápalové črevné ochorenia, psoriáza a artritída, podľa predpisu „Dietary Wellness“.

Ste citliví?

Nie všetci budú mať úžitok z nočnej stravy bez stravy. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či nočná zelenina môže prispieť k zápalovým stavom, ako je artritída, je ich vylúčenie zo stravy. Zlepšenie príznakov artritídy môže ukázať, že by ste sa mali vyhnúť určitým potravinám, najmä ak nenastali žiadne ďalšie zmeny. Užitočné môže byť použitie denníka na sledovanie potravín, ktoré jete, a akékoľvek výsledné príznaky. Po odstránení všetkej zeleniny z nočnej stravy z diéty môže lekár alebo lekár navrhnúť „výzvu“, ktorá predstavuje znovuzavedenie potravín do vašej stravy po jednom.

Iné potraviny, ktoré môžu byť zápalové

Nightshade zelenina nie sú jediné potraviny, o ktorých sa predpokladá, že sú zápalové. Potraviny s vysokým obsahom omega-6 mastných kyselín zo živočíšnych produktov, ako je červené mäso, môžu zvýšiť zápal spolu s mastnými a vyprážanými potravinami, ktoré obsahujú transmastné tuky. Rafinované cukry a biela múka, ako aj potraviny, ako napríklad sódy s vysokým obsahom cukru, občerstvenie a pečivo, môžu u niektorých ľudí spôsobovať zápalové problémy. Iní môžu neznášať mliečne výrobky alebo výrobky z obilia, čo môže zvyšovať produkciu hlienu a gastrointestinálne problémy, ako aj prispievať k zápalu v tele. Rovnako ako v prípade zeleniny s nočnou bielizňou, aj dietológ vám môže pomôcť pri eliminácii stravy, ktorá neohrozuje výživu.

Potraviny, ktoré môžu byť užitočné

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú prítomné v rybách so studenou vodou, ako je tuniak, halibut a losos, sa považujú za protizápalové. Ostatné zdravé tuky, ako napríklad olivový olej, môžu tiež pomôcť zmierniť zápal a nahradiť nezdravé tuky v potrave. Strava s vyššou hodnotou v zelenine, ako je brokolica a špenát, spolu s ovocím, ako sú citrusové plody a bobule, môže poskytovať vysoké hladiny antioxidantov, o ktorých sa predpokladá, že chránia pred poškodením kĺbov spôsobeným vekom a zápalom, a môžu pomôcť znížiť ich obsah. príznaky artritídy.