Info

Aký je rozdiel medzi glukózou a galaktózou?


Glukóza sa prirodzene vyskytuje v mede a iných sladidlách.

rvbox / iStock / Getty Images

Glukóza a galaktóza sú cukry vyrobené z jednej cukrovej jednotky, tiež nazývané monosacharidy. Prirodzene sa vyskytujú v potravinách alebo sú výsledkom trávenia väčších reťazcov cukrov v ľudskom gastrointestinálnom trakte. Glukóza je hlavný cukor v krvi a je tiež formou, ktorú naše telo ukladá do reťazcov nazývaných glykogén. Používa sa na podporu dennej aktivity a cvičenia.

Štruktúra a chuť

Glukóza a galaktóza sú jednoduché štruktúry vyrobené zo šesťuhlíkového kruhu. Sú takmer totožné, ale galaktóza sa mierne líši v orientácii funkčných skupín okolo štvrtého uhlíka. Galaktóza má vyššiu teplotu topenia ako glukóza v dôsledku štrukturálnych rozdielov. Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma cukrmi z hľadiska zmyslov je v tom, že glukóza je podstatne sladšia, aj keď ani nie je tak sladká ako stolový cukor.

Zdroje potravín

Veľmi málo potravín prirodzene obsahuje glukózu a galaktózu, s výnimkou sladidiel ako med. Dlhšie reťazce uhľohydrátov, ktoré obsahujú glukózu a galaktózu, sú však v potravinách veľmi bežné. Hlavnými zdrojmi glukózy sú ovocie a sušené ovocie, ako sú hrozienka a marhule; ovocné šťavy; a sladidlá ako med. Hlavným zdrojom galaktózy sú potraviny obsahujúce laktózu, napríklad mliečne výrobky, hoci sa vyskytujú prirodzene v mede a repe. Laktóza sa štiepi a vytvára galaktózu a glukózu predtým, ako sa vstrebáva do čreva.

Trávenie, absorpcia a metabolizmus

Škroby, ktoré sú dlhými reťazcami cukrov a veľké cukry, ako je laktóza, sa skladajú z menších cukrov zo stavebných blokov, ako je glukóza a galaktóza. Počas trávenia týchto väčších štruktúr cukru sa uvoľňuje glukóza a galaktóza. Po ich prepustení nepodliehajú ďalšiemu tráveniu a transportujú sa z čreva do krvného riečišťa. Glukóza a galaktóza sa transportujú do krvného obehu rovnakým transportérom. Akonáhle sú absorbované, glukóza je použitá v tele na palivo alebo je uložená v pečeni a svaloch pre budúce energetické potreby. Galaktóza prechádza štrukturálnym usporiadaním tak, že sa môže použiť v glukózovej dráhe na palivo alebo na skladovanie. Galaktóza je tiež súčasťou mastných kyselín v nervovom systéme.

Príliš veľa galaktózy

Aj keď nie sú časté, vysoké hladiny galaktózy v krvi môžu viesť ku galaktozémii. Galaktozémia je stav, pri ktorom galaktóza nie je dostatočne metabolizovaná a je odstránená z krvi a uložená v tkanivách ako galaktitol. To môže viesť k katarakte. U dojčiat s genetickým stavom, ktorý vedie k úplnému nedostatku enzýmov potrebných na metabolizáciu galaktózy, sa môže vyskytnúť závažná galaktozémia. U týchto dojčiat sa môžu vyskytnúť závažnejšie príznaky, ako sú zvracanie, zlyhanie v prežívaní, infekcia a žltačka. Novorodenci sú testovaní na tento stav.

Príliš veľa glukózy

Vysoké hladiny glukózy v krvi môžu byť tiež škodlivé, ako je dokázané pri cukrovke 1. a 2. typu. Jedinci s cukrovkou nedokážu zvládnuť hladinu cukru v krvi a musia si byť veľmi dobre vedomí svojho príjmu sacharidov. Medzi komplikácie diabetu patrí kardiovaskulárne ochorenie, retinopatia, nefropatia, chronické ochorenie obličiek a v akútnych prípadoch hypoglykémia a hyperglykémia, ketoacidóza.