Výživa

1350 kalórií denne a hmotnosť


Mnoho ľudí schudne pomocou 1350 kalórií.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Strava s obsahom kalórií 1 350 je klasifikovaná ako nízkokalorická strava podľa informačnej siete na kontrolu hmotnosti, pretože spadá do rozsahu 1 000 až 1 600 kalórií denne. Jesť 1 350 kalórií denne pravdepodobne spôsobí, ako schudnete. Tento typ nízkokalorickej stravy však nie je pre každého.

Ak je to vhodné

Ak trpíte nadváhou alebo obezitou, strava s obsahom kalórií s obsahom 1350 kalórií vám môže pomôcť prejsť k zdravšej váhe. Podľa Národného ústavu pre srdca, pľúca a krv sú diéty obsahujúce 1350 kalórií denne účinnou diétou na chudnutie pre väčšinu mužov a aktívnych žien. Inštitút hovorí, že neaktívne ženy, ktoré vážia menej ako 165 libier, môžu potrebovať 1 000 až 1 200 kalórií denne na účinné chudnutie.

Obavy

Ak máte veľkú postavu alebo pravidelne cvičíte pri vysokej intenzite alebo po dlhú dobu, strava s obsahom kalórií s obsahom 1350 kalórií vám môže ponúknuť príliš málo kalórií. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb naznačujú, že chudnutie s hmotnosťou 1 až 2 libry za týždeň je bezpečné a pomáha dlhodobo udržiavať stratu hmotnosti. To znamená, že sa zníži váš aktuálny príjem o 500 až 1 000 kalórií denne. Napríklad, ak je váš obvyklý príjem 3 000 kalórií denne, jesť menej ako 2 000 kalórií môže spôsobiť, že budete mať hlad, únavu alebo nevoľnosť.

Kalórie na libru

Ak máte nadváhu alebo ste obézni a vaša cieľová hmotnosť je asi 135 libier, jesť 1350 kalórií denne vám môže pomôcť pri dosahovaní vášho cieľa. University of Washington navrhuje, aby obézni ľudia konzumovali 10 kalórií za každú libru požadovanej telesnej hmotnosti, čo je 1 350 kalórií denne, aby sa ľudia s telesnou hmotnosťou 135 libier a 1 200 kalórií denne pohybovali smerom k 120 libier. Tieto kalorické odporúčania sú odhady av prípade potreby by sa mali upraviť.

Počítanie kalórií

Vedenie denného denníka potravín pomáha sledovať príjem kalórií a zaisťuje, že sa budete držať svojho plánu na 1350 kalórií. Na sledovanie svojich kalórií môžete použiť výživové štítky s údajmi o potravinách alebo použiť online databázu výživy, napríklad databázu, ktorú poskytuje Ministerstvo poľnohospodárstva USA. Pokyny pre výživu pre Američanov 2010 poskytujú vzorový plán 1 400 kalórií, ktorý obsahuje 1,5 šálky ovocia, 1,5 šálky zeleniny, 5 uncí zŕn, 4 unce potravín bohatých na bielkoviny, ako sú chudé mäso, vajcia, morské plody, sója. výrobky, orechy a semená, 2,5 šálky mliečnych potravín a 4 čajové lyžičky oleja každý deň. Ekvivalent 1 unca zo skupiny zŕn sa rovná 1/2 šálky hnedej ryže, jedného plátku chleba alebo 1/2 šálky varenej ovsenej múky.

Cvičenie

Cvičenie môže zvýšiť váš úbytok na váhe, redukovať telesný tuk a dlhodobo zabrániť strate hmotnosti. Z prehľadu z roku 2009 uverejneného v publikácii „Medicína a veda v športe a cvičení“ vyplýva, že cvičením viac ako štyroch hodín týždenne môžete ušetriť značné množstvo telesnej hmotnosti. Na dosiahnutie tohto cieľa v oblasti telesnej kondície by ste mohli cvičiť 45 minút, šesť dní v týždni.

Zdroje (1)