Vhodnosť

Čo znamená 15 kolo na trampolíne?


Trampolíny sú dodávané v rôznych veľkostiach vrátane priemeru 15 stôp.

Thinkstock Images / Comstock / Getty Images

Trampolíny kombinujú intenzívne kardiovaskulárne cvičenie so zábavou zo skákania. Pri výskume nákupu trampolíny sa pravdepodobne stretnete s nejakou novou terminológiou, napríklad 15 kola. Aj keď spočiatku to vyzerá mätúce, číslo predstavuje priemer trampolíny, v tomto prípade priemer 15 stôp. Druhé číslo sa vzťahuje na tvar trampolíny, v tomto prípade okrúhle. Preto 15 okrúhla trampolína je okrúhla trampolína s priemerom 15 stôp.

Prečo veľkosť záleží

Veľkosť trampolíny môže určiť, koľko flexibilnej oblasti musíte mať, ale aj pri jej udržiavaní. Každá zložka trampolíny je navrhnutá pre špecifickú veľkosť. Napríklad bezpečnostné čalúnenie, pružiny a sieťovina určené pre trampolínu s dĺžkou 14 stôp sa nehodia na 15 bicyklov. Pred zakúpením náhradných dielov musíte poznať veľkosť trampolíny, ktorá sedí vo vašom záhrade. Je to nevyhnutné nielen pre jeho funkčnosť, ale aj pre bezpečnosť všetkých používateľov.

Stanovte veľkosť trampolíny

Na určenie veľkosti trampolíny potrebujete pásku a asistenta. Skutočná veľkosť trampolíny sa vzťahuje na vonkajší priemer jej rámu. Tu prichádza do hry asistent. Nechajte svojho asistenta, aby držal nulový koniec pásky na vonkajšej strane rámu, zatiaľ čo vy idete okolo trampolíny s druhým koncom pásky. Uistite sa, že miera pásky prechádza značkou v strede trampolíny. Odčítajte odmeranie, keď páska prechádza vonkajšou stranou rámu.

Ďalšie dôležité veľkosti

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú treba pamätať pri nákupe náhradných dielov, je dĺžka pružín spájajúcich trampolínovú rohož s rámom. Ak chcete zmerať dĺžku pružiny, pripevnite nulový koniec pásky na vonkajšiu stranu jedného koncového krúžku a ťahajte pásku na vonkajšiu stranu druhého krúžku. Páska spočíva na cievkach pružiny. Veľkosť bezpečnostnej siete zodpovedá veľkosti vašej trampolíny. Z tohto dôvodu si 15-kruhová bezpečnostná sieť vyžaduje sieť s priemerom 15 stôp.

Bezpečnosť trampolíny

Trampolíny sa síce používajú zábavne, ale nie sú to hračky. Nesprávne použitie môže viesť k rozsahu zranení od miernych vývrtov po zlomené kosti vrátane rúk, nôh a krkov. Nezabudnite dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, ktoré ste dostali s trampolínou. Často ich kontrolujte, a to aj po výmene dielov, aby ste sa uistili, že každý, kto používa trampolínu, je v bezpečí.