Vhodnosť

Dojazd na bicykli na chudnutie


Dochádzanie na bicykli je zdravé a energeticky efektívne.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Dochádzanie do práce na vašom bicykli je efektívny spôsob, ako schudnúť a zároveň šetrí plyn. Pri každom šliapaní do práce az práce každý deň spaľujete kalórie a máte príležitosť zbaviť sa stresu a užívať si vonku. Skôr ako začnete jazdiť na bicykli kvôli chudnutiu, poraďte sa so svojím lekárom, či je to pre vás bezpečný plán.

Predtým ako začneš

Dochádzanie do práce na vašom bicykli je vynikajúci spôsob, ako schudnúť, ale nie je to rovnaké ako ísť na nenáročnú jazdu na bicykli. Bezpečnosť je dôležitá, pretože sa pravdepodobne stretnete s inou premávkou, ako aj s chodcami. Pri dochádzaní do práce dodržujte pri jazde autom rovnaké pravidlá, aké by ste dodržali. Noste cyklistickú prilbu a vhodnú obuv. V závislosti od toho, čo nosíte pri práci, môžete tiež zvážiť jazdu v pestrofarebnom aktívnom oblečení a zmenu vášho pracovného oblečenia, keď prídete. Ak nosíte kufrík alebo batoh, zvážte pripevnenie koša alebo malého stojanu za svoje sedadlo. Dávajte pozor na cestu a buďte si vedomí ostatných vodičov okolo vás.

Strata váhy

Na stratu 1 libry je potrebný deficit kalórií 3 500. Pretože jazda na bicykli horí asi 500 kalórií za hodinu, môžete stratiť približne 1 libru za každých sedem hodín, ktoré strávite dochádzaním za prácou na bicykli. Ak strávite hodinu dochádzaním za prácou každý deň, päť dní v týždni, bude to znamenať stratu 3 až 4 libier za mesiac. Počas dní voľna môžete tráviť čas inými formami alebo kardiovaskulárnym cvičením alebo si oddýchnuť.

Pridávanie intervalov

Akonáhle ste strávili nejaký čas prácou na bicykli, možno budete chcieť zmeniť trasu alebo zvýšiť fyzickú výzvu. Intervalový tréning je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť stratu tuku a môže vám pomôcť vyhnúť sa nude pri cvičení. Ak chcete vykonať tento typ tréningu, striedate krátke segmenty pravidelného šliapania s pedálom a krátke výbežky rýchlejšieho šliapania. Napríklad by ste mohli šliapať bežným tempom štyri minúty a potom šliapať rýchlejšie jednu minútu. Môžete tiež použiť vzdialenosť namiesto minút. Pokračujte v striedaní medzi týmito dvoma, až kým sa nebudete blížiť k práci a nezačnite jazdiť pomalšie. Počas 45 až 50 minút intervalového tréningu spálite toľko kalórií, koľko budete za hodinu bežného bicyklovania.

Ďalšie úvahy

Rýchlejšie schudnite kombináciou jazdy na bicykli so zdravou stravou s nízkym obsahom kalórií. Znížte denný príjem o 250 až 500 kalórií bez ponorenia pod 1400 kalórií denne, ak ste muž, a 1200 kalórií denne, ak ste žena. Zamerajte sa na jesť čerstvé produkty, chudé bielkoviny, celé zrná a nízkotučné mliečne výrobky. Posilnite svoje telo na dochádzanie do práce tým, že budete jesť raňajky pozostávajúce z bielkovín, ovocia a celozrnného produktu. Jedným z raňajok, ktoré si môžete vychutnať, je misa ovsenej kaše s čerstvými bobuľami a grécky jogurt. Pite veľa vody, aby ste sa cítili plní a zostali hydratovaní pre vaše jazdy.

Pozri si video: Ako správne radiť v teréne? (Jún 2020).