Vhodnosť

Veľkosti bicyklov

Veľkosti bicyklovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bicykle sa dodávajú vo veľkostiach rámov pre takmer každého a vlastné bicykle môžu vylepšiť uchytenie ešte viac.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Bicykle prichádzajú v rôznych veľkostiach, aby zodpovedali rôznym pomerom jazdcov, ktorí majú rôzne výšky. Najbežnejšie štýly rámov bicyklov - cestné a horské bicykle - sa dodávajú v štandardizovaných veľkostiach, ktoré zodpovedajú vnútornému rozjazdu jazdca, vďaka čomu sú bicykle ľahko dimenzovateľné na základe jediného merania. Malé nezrovnalosti v dĺžke ramena a trupu sa kompenzujú sedlovkami a stonkami rôznych dĺžok.

Dôležitosť Fit

Získanie správne dimenzovaného bicykla je rozhodujúce pre vaše pohodlie, prenos sily do hnacej sústavy a aerodynamiku. Keď sa nakláňate dopredu, aby ste sa dostali k riadidlám, vytvoríte trojuholník, ktorého horná rúrka je dole a vaša hlava je na vrchole. To vám umožní absorbovať nárazy a vibrácie z cesty pomocou ramien a rovnomernejšie rozdeľovať svoju váhu medzi dlane a kosti kostí. Pri dlhých jazdách môže táto pozícia zásadne zmeniť zmiernenie bolestivosti. Nesprávna veľkosť bicykla môže spôsobiť bolestivosť chrbta, pálenie v kolenách a oveľa menej účinný zdvih pedálu.

Horské bicykle vs. cestné bicykle

Dimenzovanie cestných a horských bicyklov v USA je rozdelené podľa amerických noriem merania a metrického systému merania. Cestné bicykle prichádzajú s rozmermi centimetrov a väčšina rámov klesá medzi 48 a 63 cm pre výšku trubice sedadla. Horské bicykle sa merajú v palcoch, s výškou trubice sedadla obvykle medzi 13 a 23 palcami. Rámy horských bicyklov majú spravidla kratšiu medzeru ako cestné bicykle, pretože minimalizujú riziko zranenia jazdca bicyklom v prípade nárazu.

Nájdenie výšky krčej kosti

Švík je v cykle známy ako výška ochlpenia a je základným meraním vzdialenosti od základne ochlpenia k pedálu. Začnite meraním vzdialenosti od ochlpenia kosti k päte pozdĺž vnútornej strany nohy. Potom porovnajte toto meranie s tabuľkou na určovanie veľkosti bicyklov výrobcu a zistite, ktorý rám má optimálnu dĺžku trubice sedadla, aby zodpovedala vášmu vnútornému švu. Pre väčšinu jazdcov to bude zodpovedať ideálnej dĺžke hornej trubice.

Montáž bicykla

Akonáhle máte rám, ktorý je správne dimenzovaný pre váš šev, vaša horná dĺžka trubice by mala približne zodpovedať dĺžke trupu a ramena. Rôzne dĺžky trubiek sedadla a rôzne dĺžky drieku však môžu prispôsobiť tvar tak, aby vám poskytol tak nízku úroveň, v akej vám vyhovuje. Skontrolujte, či sú vaše sedadlo a výška riadidiel približne rovnaké. Vďaka tomu budete mať dobrú aerodynamickú polohu bez toho, aby ste si namáhali chrbát. Bolesť v dolnej časti chrbta je znakom toho, že vaše riadidlá môžu byť príliš pohodlné vpredu alebo príliš nízke na pohodlnú jazdu.

Zdroje (2)


Pozri si video: Výběr vhodné velikosti jízdního kola - RADÍ ŠTĚRBA KOLA (August 2022).