Vhodnosť

Bike vs Spinner pre kolená


Pre začínajúcich cyklistov je stacionárny spinner efektívnym spôsobom, ako sa naučiť správne techniky cyklistiky.

Koleno je najviac zraniteľným kĺbom v športe na bicykli, a preto je bolesť kolena spoločným problémom cyklistov a ich trénerov. Takže, ktorá z možností tréningu je priaznivejšia pre koleno - bicykel alebo rozmetávač? Záleží. Obidve možnosti môžu zvýšiť alebo znížiť sily pôsobiace na koleno pri jazde na bicykli. Najdôležitejšie je vedieť, ako minimalizovať sily kolena v oboch situáciách, aby ste si mohli vychutnať výhody oboch školení.

Dôležité informácie

Rôzne fitness ciele a široká škála intenzít môžu byť stanovené pre bicykel alebo spinner. Preto je ľahké zmeniť ktorúkoľvek z týchto možností. Pre vlastnú bezpečnosť začnite s jasným pochopením úrovne vašich schopností. Ak ste začiatočník, vyhnite sa pokročilým kurzom pradenia, v ktorých bude potrebná odborná technika a výdrž. Namiesto toho sa rozhodnite pre rovnú cyklotrasu, ktorá vám dá príležitosť naučiť sa zručnosti stabilným tempom. Pre bezpečnosť vašich kolien vedieť, kedy ste to preháňať, a odpočinúť si, ak máte akékoľvek bolesti kolien.

Variabilné ovládanie

Káča ponúka väčšiu kontrolu ako cestné bicykel jednoducho preto, že ovládate premenné. Preto, ak sa u vás vyskytne bolesť kolena, môžete vždy znížiť premennú. Napríklad rozmetávač vám umožní regulovať rýchlosť, odpor a celkovú intenzitu jazdy. Môžete si vytvoriť kopec, keď budete chcieť, alebo si ho zobrať, ak potrebujete. Naproti tomu cestné bicykle vás nechajú prispôsobovať sa terénu. Z dôvodu bezpečnosti kolien si naplánujte cyklistickú cestu v predstihu, aby ste vedeli, aký terén očakávať. Ak navštevujete spriadaciu triedu, vopred zistite úroveň intenzity, aby ste sa mohli zúčastniť vhodne zacielenej triedy.

Technika

Zlá pedálová technika bude mať za následok boľavé kolená, či už jazdíte na bicykli alebo chodíte na spriadací kurz. Preto majte na pamäti, že pri udržiavaní plynulého cyklu pedálovania sa na kolená aplikuje menší stres. Ak to chcete urobiť, zošliapnite pedálový výkon počas celého pedálového cyklu, namiesto toho, aby ste tlačili iba dopredu. Počas pedálového cyklu udržiavajte chodidlá rovno na pedáloch a celú nohu zošliapnite. Aby sa ešte viac znížilo namáhanie kolien pri jazde na bicykli, udržujte koleno otočené dopredu v súlade s pedálom.

Zariadenie

Vybavenie vám môže pomôcť pri udržiavaní správnej cyklistickej techniky. Na dosiahnutie plynulého cyklu pedálovania používajte kliešte alebo kliešte bez pedálov. Spojenie s pedálom vám zabráni zdvihnúť päty pri šliapaní, čím sa zníži tlak na kolená. Vyhnite sa nakláňaniu sedadla príliš ďaleko dopredu, pretože to zvýši stres na kolená. Ploché sedadlo je najlepšie pre bezpečnosť kolena.