Výživa

1500 kalórií, vegetariánske stravovacie plány


Dobre naplánované vegetariánske menu uspokojí vaše každodenné potreby výživy.

Comstock / Comstock / Getty Images

Vegetariánska strava má niekoľko zdravotných výhod, vrátane zníženého rizika obezity a rozvoja diabetu 2. typu. Podľa štúdie uverejnenej v roku 2009 v publikácii iabDiabetes Care.вiab Po stravovacích plánoch obsahujúcich 1 500 kalórií denne dochádza k úbytku hmotnosti u mnohých obéznych a obéznych pacientov. jedincov, čo ďalej znižuje riziko chronických chorôb. Používanie vegetariánskych stravovacích plánov vám pomôže držať sa vášho denného množstva 1 500 kalórií.

Vegetariánska strava

Pokiaľ nie ste vegetarián alebo pesco vegetarián, dodržiavanie vegetariánskej stravy znamená, že sa vyhnete mäsu, rybám a hydine. Pesco-vegetariáni jedia ryby. Vegetariáni z laktátového ovocia konzumujú okrem rastlinných potravín aj vajcia a mliečne výrobky. Lakto-vegetariáni jedia mliečne výrobky, ale vyhýbajú sa vajciam a vegáni konzumujú iba rastlinné potraviny. Štúdia z roku 2009 v publikácii „Diabetes Care“ uvádza, že vegánski dieters majú zvyčajne najnižšie indexy telesnej hmotnosti alebo BMI a najnižšie riziko rozvoja cukrovky 2. typu - v porovnaní s inými typmi vegetariánskych dieters.

1 500 kalórií

S výnimkou žien, ktoré sa vyhýbajú cvičeniu a vážia menej ako 165 libier, najaktívnejšie ženy, muži a ženy s hmotnosťou 165 libier a viac efektívne schudnú a budú jesť 1 500 kalórií denne, uvádza sa v Národnom inštitúte srdca, pľúc a krvi. Toto je dobrá správa pre obéznych a obéznych ľudí. NHLBI však tiež poznamenáva, že 1 000 až 1 200-kalórií na chudnutie môžu byť vhodnejšie pre neaktívne ženy s nadváhou s hmotnosťou 165 libier alebo menej.

1 500-kalorický vegetariánsky pokrm

Pokyny pre výživu pre Američanov 2010 poskytujú vzorové, lakto-ovocie vegetariánske stravovacie plány pri rôznych kalóriách vrátane 1 400 a 1 600 kalórií denne. Pri použití týchto stravovacích plánov ako sprievodcov môže byť 1 500 kalórií pre vegetariánske jedlo zložené z 1,5 šálky ovocia, 1,75 šálky zeleniny, 5 uncí zŕn, 4,5 unca bielkovinových potravín, 2,75 šálky mliečnych potravín, asi 3 čajových lyžičiek oleja a 121 kalórií z potravín podľa vášho výberu. Lacto-ovo voľby v skupine bielkovinových potravín zahŕňajú vajcia, sójové výrobky, strukoviny, semená a orechy.

Vzorové menu

Vzorové raňajky môžu obsahovať dve miešané vaječné bielky, dva plátky celozrnného toastu s 1 lyžicou arašidového masla, tri štvrtiny šálky jahôd a 1 šálku odstredeného mlieka alebo sójového mlieka. Poludnie desiatu môže pozostávať z 1 šálky jogurtu s nízkym obsahom tuku alebo sójového jogurtu. Na obed vyskúšajte 4 unce vareného tofu, polovicu šálky hnedej ryže a tri štvrtiny šálky naparenej brokolice. Zdravé popoludňajšie občerstvenie môže obsahovať jednu tyčinku so zníženým obsahom tuku a tri štvrtiny šálky čučoriedok. Na večeru vyskúšajte bambusovú burgerovú placku na celozrnnej hamburgerovej drdole a 1 šálku paradajok zmiešanú s uhorkami preliate 2 čajovými lyžičkami talianskeho šalátového dresingu.