Vhodnosť

Ako prospieva Bikram Hot Yoga celému telu?


Póza Bikram Warrior II môže vyvinúť silu paží, nôh a jadier.

Creatas / Creatas / Getty Images

Jóga Bikram obsahuje sériu 26 pozícií, ktoré sa vo vyhrievanej miestnosti vždy vykonávajú v rovnakom poradí. To sa často nazýva „jóga“, pretože teploty prekročia 100 stupňov Fahrenheita počas 90 minútovej triedy. Hoci zástancovia Bikramu tvrdia veľa o zdravotných výhodách spojených s týmto štýlom jogy, nie všetky tvrdenia boli vedeckým výskumom potvrdené. Vo všeobecnosti však môžete očakávať, že jóga Bikram - rovnako ako iné druhy jogy - pomôže vám stať sa silnejšou, flexibilnejšou a možno mierovejšou.

Silnejšie, tónované svaly

Niektoré pózy Bikram vám podľa univerzity Vanderbilt pomáhajú rozvíjať svalovú silu, najmä v rukách, nohách, chrbte a bruchu. Študenti Bikramu držia pózy po dobu najmenej piatich dychov, čím kladú na telo nároky súvisiace s pevnosťou, aby držali pózy. Postavené pózy pomáhajú posilňovať vaše spodné telo, najmä štvorhlavý sval a hamstringy. Udržiavanie roztiahnutých rúk v stojatých polohách tiež pomáha posilňovať zbrane; rovnováhy ramien prispievajú súčasne k pevnosti jadra a sily ramena. Budete tiež rozvíjať väčšiu silu chrbta a celkovo bude vaše telo viac tónované.

Väčší zostatok a flexibilita

Vyrovnávacie pozície spoločnosti Bikram často zahŕňajú stojenie na jednej nohe, čo vám pomáha dosiahnuť lepšiu rovnováhu prostredníctvom praxe. Držanie piatimi alebo dlhšími číslami vám pomôže precvičiť ticho a vyrovnanosť; Študenti Bikramu sú často nabádaní, aby pri vyvažovaní pozerali do zrkadla, aby zvýšili svoje zameranie. K zvýšenej flexibilite prispievajú aj dlhšie počty pozícií. Keď sa vaše svaly predlžujú a relaxujú v póze, budete sa cítiť omladší. Opakovaním každej pózy dvakrát má telo šancu hlbšie sa ponoriť do úseku.

Vytrvalosť a hydratácia

Pretože triedy Bikram sú také horúce, počas cvičenia jogy sa veľa potíte. Budete tiež musieť piť veľa vody, aby bolo vaše telo správne hydratované. Hoci veda zatiaľ nepotvrdila tvrdenia, že nadmerný pot pomáha zbaviť telo toxínov, ľudia niekedy tvrdia, že po intenzívnom potení sa cítia osviežení. Horúca joga Bikram tiež pomáha pri práci so srdcom.

Pokoj, wellness pre myseľ a telo

Dôraz Bikrama na hlboké dýchanie, sústredenie sa a rozvoj duševného odhodlania môže spôsobiť, že sa budete cítiť viac sústredení počas a po vyučovaní. V priebehu času môže hlboké dýchanie a väčšie psychické zameranie spôsobiť, že sa budete cítiť menej stresovaní alebo úzkostliví. Výsledkom je, že sa budete cítiť uvoľnenejší a produktívnejší. Prijatie pozitívneho posolstva jogy o sebavedomí vás môže povzbudiť, aby ste sa rozhodovali pre zdravší životný štýl, čím prispejete k lepšiemu celkovému fyzickému a duševnému zdraviu.