Vhodnosť

Bikram jóga predstavuje pre začiatočníkov


Šaty pre pot v začiatočníckej triede Bikram.

Creatas / Creatas / Getty Images

Bikram je najznámejšou horúcou jogou - kurzy sa konajú v štúdiu vyhrievanom na 105 stupňov Fahrenheita so 60% vlhkosťou. Je to jednoznačná príležitosť na prelomenie potu v upokojujúcom cvičení jogy - pri práci v pózy máte 90 minút vojaka v tomto tropickom horúčave. Našťastie pre začiatočníkov je štandardnou sekvenciou pozícií Bikram všetka elementárna joga Hatha.

Asanská sekvencia

Trieda Bikram pozostáva z 26 pozícií a dvoch dychových cvičení, opakovaných najmenej dvakrát bez prestávky. Miesto jogy Bikram vysvetľuje, že postupnosť je usporiadaná tak, aby zaplavila svaly v okysličenej krvi, obnovila optimálnu energiu a potom roztiahla svaly, väzy a šľachy. Teplo zvyšuje úsek a pot, takže idete hlbšie do pózy a vylučujete viac toxínov cez póry. Jogíni v triede Bikram sa nosia čo najmenej, aby sa mohli voľne potiť a rovnako chladiť vzduchom. Začnete s dýchaním Pranayama, keď stojíte, a postupujete cez 11 stojatých pozícií, od polmesiaca po orol po stojaci luk, trojuholník a strom. Akonáhle ste dole na podložke pre Savasana, zostanete pre Cobru, svätojánsky chlieb, polovicu korytnačky, ťavu, králika, páteř-krútenie a ďalšie. Oboznámenie sa so základnou jogou Hatha vám pomôže rýchlejšie nájsť rovnováhu v prvých triedach Bikram.

Aklimatizácia a hydrát

Hlavnou hrou pre začiatočníkov je tepelná odolnosť. Ak ste nežili hlboko v rovníkovom dažďovom pralese, musíte sa aklimatizovať na trojmiestne teploty, ktoré vyzerajú ako 90 minút - dobre, 90 minút. Dajte inštruktorovi vedieť, či je to vaša prvá trieda, ktorá vám môže priniesť skvelé miesto blízko dverí alebo okna. Posaďte sa prostredníctvom sekvencií, ak je to všetko, čo dokážete zvládnuť, a venujte veľkú pozornosť toku a podrobnostiam o zdokonalení pózy. Choďte Bikram-lite, aspoň v prvý deň. Podržte pózy na menej ako maximálny čas a urobte si prestávku, ak potrebujete - ak zostanete v miestnosti, vaše telo sa učí tolerovať teplo. Pitie vody pred triedou a uvedenie litra vody do triedy - dehydratácia nie je súčasťou praxe.

Základné výhody

Sekvencia Bikram, od najjednoduchšieho bočného ohybu po najkonfliktnejšie predstavenie praclíka, je navrhnutá tak, aby pracovala na každom svale a všetkých systémoch tela. Polovica Mesiaca predstavuje ľahký oblúk doprava a doľava, zatiaľ čo stojí s rukami natiahnutými k stropu, tónmi a sprísňuje pás, boky, abs, glutes a stehná, keď napína ruky, ramená a hornú časť chrbta. Sedenie na chrbte - krútenie chrbtice otáča chrbticu od krku po chvost, zvyšuje pružnosť a zvyšuje cirkuláciu nervov, žíl a tkanív chrbtice, pretože podporuje pokoj. Aj keď je celá sekvencia základnou pozíciou, nepretržité tempo a teplota miestnosti zvyšujú úroveň výziev. Neustále úsilie o dokonalú formu a zameranie zintenzívňuje výhody a vytvára vytrvalosť. Bikram pokročilé sekvencie sú vyhradené pre učiteľov-praktikantov a veľmi skúsených študentov.

Inverzie a bezpečnostné opatrenia

V triede Bikram neplánujte robiť žiadne stojace hlavy. Medzi základné pózy nepatria inverzie, ako sú stojky na stojanoch, stojanoch na pleciach, stojkách na stojanoch, orbe alebo páviach s perím. Bikram Choudhury, zakladateľ systému Bikram, sa domnieva, že začiatočníci nie sú natoľko silní, aby bezpečne robili inverzie, a že niektoré výhody týchto pozícií sú ponúkané v jeho ďalších 26 pozíciách. Bežní lekári, ktorí ovládajú postupnosť, sú občas pozvaní, aby sa pripojili k pokročilej triede, do ktorej sú zahrnuté inverzie. Inverzie dočasne znižujú celkový krvný tlak, aj keď môžu zvýšiť krvný tlak v lebke. Čím viac ste vzpriamení, tým viac krvi prúdi do vašej hlavy, takže pes smerujúci nadol vytvára menší tlak ako stojan na plece. V extrémnych horúčavách môžu byť pre ľudí s glaukómom, vysokým krvným tlakom a inými zdravotnými problémami problematické dokonca aj mierne inverzie - napríklad králičie predstavy a stojatá strečka. Zahrajte si to bezpečne pred skokom do horúcej jogy a najskôr sa poraďte so svojím lekárom.