Výživa

1500 kalorických stravovacích plánov


Cereálie s vysokým obsahom vlákniny, ako napríklad ovsené vločky, vás udrží až do obeda plné.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Diéta s obsahom kalórií 1 500 môže pomôcť väčšine mužov a žien schudnúť. Keď obmedzujete príjem kalórií, zjedzte rôzne potraviny zo všetkých skupín potravín, aby ste vyhoveli denným potrebám vitamínov a minerálov. Aby sa udržala hladina energie v hlade a hlad ďalej, mal by váš zdravý jedálenský plán s obsahom 1 500 kalórií obsahovať tri jedlá približne rovnakej veľkosti plus jedno desiatu, čo znamená asi 450 kalórií pri každom jedle a 150 kalórií za desiatu.

Vláknité raňajky

Začnite svoj deň hneď zdravými raňajkami. Stravovanie raňajky pomáha s kontrolou hladu a reguláciou hmotnosti. Aby sa zvýšila výživa raňajkového jedla, uprednostnite vlákninu. Vláknina v potravinách, ako sú celozrnné obilniny a ovocie, udržuje hlad a pomáha znižovať riziko srdcových chorôb. Zdravé raňajky s raňajkami v rámci vášho jedálnička s obsahom kalórií s obsahom 1 500 kalórií môže obsahovať 1 šálku horúcej ovsenej kaše s 2 polievkovými lyžicami hrozienok a 12 nasekaných mandlí - podávané s 1 šálkou beztukového jogurtu.

Štíhle obed

Pokiaľ ide o pocit plnosti, množstvo jedla, ktoré jete, sa počíta viac ako kalórie. Na obed ušetrite kalórie bez toho, aby ste obetovali veľkosť porcie, tým, že budete jesť chudé zdroje bielkovín, ako je hydina, morské plody alebo fazuľa. Jedlé chudšie kusy mäsa navyše znižujú príjem nasýtených tukov a môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu. Zdravé a plniace obedové jedlo môže obsahovať morčacie sendviče vyrobené z 3 uncí bieleho morčacieho mäsa na dvoch plátkoch celozrnného chleba so šalátom, paradajkou a horčicou, podávané s 2 šálkami zmiešanej zeleniny preliaty 2 lyžicami nízkotučného šalátu dresing a 2 1/2 šálky kocky melónu.

Zamerajte sa na vegetariánov pri večeri

Rovnako ako chudé mäso pri obede aj nízkokalorická zelenina vás udrží na večeri pri plnom jedálničku s obsahom 1 500 kalórií. Plus, vegetariáni sú plné výživných látok, ktoré vás udržiavajú zdravé, vrátane vitamínov A a C, kyseliny listovej a draslíka. Na večeru si v pláne zdravého stravovania môžete dať 3 unce grilovaného lososa s 2 šálkami brokolice, opečené v 1 čajovej lyžičke olivového oleja, 1/2 šálky obyčajnej pečenej sladkej zemiaky a 1 šálku zmiešanej zelene s 2 polievkovými lyžicami nízkotučné šalátové dresingy.

Občerstvenie bohaté na živiny

Občerstvenie je pre váš plán zdravej výživy rovnako dôležité ako vaše jedlo. Jesť občerstvenie nielen pomáha udržať hlad ďaleko, ale je tiež ďalším spôsobom, ako zabezpečiť, aby ste dostali všetky živiny, ktoré potrebujete pre dobré zdravie. Možnosti zdravého občerstvenia v rámci vášho jedálnička s obsahom 1 500 kalórií môžu zahŕňať 1 šálku beztukového jogurtu s 1/2 šálky nesladeného celozrnného obilia pripraveného na konzumáciu; jedno malé jablko s 1 uncou nízkotučného syra; osem sušených polovíc marhúľ a 12 kešu; alebo 6 šálok vzduchom naplnenej popcorn.