Vhodnosť

Bikram jóga predstavuje pre budovanie pevnosti


Póza stromu posilňuje vaše nohy a svaly jadra.

Creatas / Creatas / Getty Images

Jóga Bikram sa praktizuje vo vyhrievanej miestnosti, kde praktici vykonávajú 26 pozícií. Séria póz bola vyvinutá na prácu každého svalu v tele, vďaka čomu je tento štýl jogy účinnou činnosťou pri budovaní svalov. Teplo vám pomôže vkĺznuť do pozícií pre rýchle tónovanie tela. Ako každé cvičenie, aj joga Bikram musí byť pravidelne cvičená, aby ste videli výsledky. Po získaní súhlasu svojho lekára cvičte jogu Bikram jogu trikrát alebo viackrát týždenne.

Noha a svrbenie svalu

Rôzne pózy v jogy Bikram zafarbia vaše nohy a svaly svalu, aby posilnili dolnú polovicu tela. Pózovanie stromu posilňuje vaše stehná a teľatá a zároveň zvyšuje flexibilitu členkov, kolien a bokov. Stĺpik na odstraňovanie vetra a stojaci luk predstavuje tón stehenných svalov. Stojace hlava po koleno predstavuje vynikajúce cvičenie na budovanie pevnosti pre hamstringy. Ak chcete tónovať svoje svrbenie, precvičte si stojaci postoj hlavy na koleno a polmesiac.

Ramená a ramenné svaly

Použitie rúk na vyváženie a držanie pozícií pomáha budovať silu v horných a dolných ramenách a ramenách. Stojace Head to Knee pose, ktoré je piatou pózou v sérii, zafixuje vaše bicepsy a tricepsy pre pevnejšie zbrane. Päty Eagle, Bow a Awkward posilňujú hornú časť paže. Vylepšite svoju pozíciu tým, že natiahnete a posilníte vaše ramenné svaly pomocou stojaceho stojana a palca. Zameranie vašej váhy na ruky na rovnováhu v pózovaní Locust je ďalším efektívnym spôsobom, ako budovať svaly rúk.

Zadné svaly

Séria póz v jogy Bikram napína, posilňuje a tónuje chrbtové svaly. Póza Twisting predstavuje preťahovanie chrbtových svalov zhora nadol a tiež zlepšuje zdravie chrbtice podporovaním krvného obehu. Svätojánsky postoj posilňuje vašu hornú časť chrbta, zatiaľ čo svätojánsky postoj posilňuje vašu strednú časť chrbta. Bow je ďalšia póza, ktorá vytvára svaly v hornej časti chrbta, zatiaľ čo pomáha tiež narovnať zaoblené chrbty.

Základné svaly

Svaly v panve, dolnej časti chrbta, bokoch a bruchu tvoria vaše základné svaly. Udržiavanie silných svalov v jadre zlepšuje rovnováhu a držanie tela. Vyrovnávacia palica a stojan na špičky majú aktiváciu všetkých vašich základných svalov. Póza odstraňujúca vietor zlepšuje pružnosť bedier a posilňuje brušné svaly. Ak sa chcete zamerať na svoje šikmé svaly, vykonajte pózu zo stromu, ktorá zafixuje aj ostatné základné svaly. Postavenie samostatnej hlavy do kolena a postoja Bow predstavujú tiež posilnenie brušných svalov.