Výživa

Rozkladá telo tuk, ak nejete dostatok kalórií?

Rozkladá telo tuk, ak nejete dostatok kalórií?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaše telo spaľuje tuk, keď jete menej kalórií, ako spálite.

Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images

K redukcii telesného tuku dochádza iba jedným spôsobom: jedením menšieho množstva kalórií, ako vynakladáte. Preto je zníženie kalórií vo vašej strave a zvýšenie fyzickej aktivity najúčinnejším spôsobom, ako schudnúť. Spotreba príliš malého množstva kalórií sa však môže odraziť a spomaliť váš metabolizmus, aby sa strata tuku ešte zhoršila. Preto je pre dosiahnutie úspechu pri chudnutí dôležité nájsť správnu kalorickú rovnováhu.

Calorie Connection

Kalória je jednoducho jednotka energie. Potraviny obsahujúce tuky, bielkoviny alebo uhľohydráty obsahujú kalórie, ktoré používate ako palivo na pohybové aktivity. Vaše telo ukladá nepotrebné kalórie do tukových buniek na energiu, keď ich potrebujete, a preto priberáte na váhe, keď sa prejdete. Naopak, vaše telo sa obracia na tieto tukové zásoby na energiu, keď nespotrebujete dostatok kalórií na podporu svojej činnosti. To je, keď vaše telo rozkladá, alebo "páli", tuk.

Pri libre

Libra tuku obsahuje asi 3 500 kalórií. Preto väčšina ľudí stratí asi 1 libru telesného tuku za každých 3 500 kalórií, ktoré vytvoria. Keď budete jesť 500 menej kalórií, ako potrebujete na energiu každý deň, stratíte asi 1 libru týždenne. Ak chcete prispôsobiť tento vzorec, vynásobte svoju váhu v librách 15 a odhadnite tak svoje denné energetické potreby. To predpokladá, že ste mierne aktívny, čím by ste mali byť, ak sa snažíte schudnúť. Napríklad, mierne aktívna osoba s hmotnosťou 145 libier spaľuje asi 2 175 kalórií za deň a spaľuje 1 libru tuku týždenne a konzumuje 1 675 kalórií za deň.

Dosť dosť

Aj keď sa môže zdať logické, že zníženie množstva kalórií povedie k väčšej strate tukov, nie je to vždy tak. Keď vytvoríte príliš vysoký kalorický deficit, vaše telo má tendenciu spaľovať viac svalov ako tuk. Nedostatok kalórií tiež spomaľuje váš metabolizmus - rýchlosť spaľovania kalórií - pretože vaše telo sa snaží zachovať energiu, keď sa cíti hladom. Aby sa predišlo takémuto nutričnému nedostatku, spoločnosť Harvard Health Publications odporúča, aby ženy jedli najmenej 1 200 kalórií denne a muži aspoň 1 500 kalórií denne.

Buďte výživní

Pre vaše zdravie nenechajte kalórie znížiť na výživné. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, ako aj chudé bielkoviny, ako sú fazuľa, vaječné bielky a grilovaný losos. Vyberte si celé zrná bohaté na vlákniny, napríklad celozrnný chlieb, popcorn a ovsené vločky. Tieto možnosti sú plné vitamínov a minerálov a poskytujú dostatok potravy, aby ste sa cítili spokojní, aj keď jete menej kalórií.Komentáre:

  1. Trumen

    Bravo, skvelý nápad

  2. JoJolkis

    I would like to talk to you, to me is what to tell.

  3. Salrajas

    Áno vážne. Bolo to a so mnou. Na túto tému vieme komunikovať.Napíšte správu