Vhodnosť

Ako dostať svoje telo späť do tvaru po chudnutí


Silový tréning pomôže telu dostať sa späť do stavu po chudnutí.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Nežiaducim vedľajším účinkom straty hmotnosti alebo príliš nízkej hmotnosti je uvoľnená, prehnutá pokožka. Zatiaľ čo výrobcovia riešia účinnosť zázračných krémov ako riešenie problému uvoľnenej pokožky, účinok týchto krémov je prinajlepšom povrchný. Podľa Americkej spoločnosti pre estetickú plastickú chirurgiu je chirurgia efektívnym riešením rušivá a nákladná pri priemernej cene 5 000 dolárov za bruško. Nie každý potrebuje tento drastický prístup. Začlenením silových tréningov do posilňovacích cvičení, ktoré sprísnia a tonizujú, môžete zaznamenať významné zlepšenie smerom k tomu, aby sa vaše telo po chudnutí vrátilo späť do formy.

1.

Zmierňujú faktory, ktoré znižujú elasticitu pokožky, takže po ukončení chudnutia budete musieť menej zladiť. Obmedzte svoj čas na slnku, vzdajte sa fajčenia a zabráňte uviaznutiu v cykle získavania a straty strmým jedlom.

2.

Zamerajte sa na svoje jadro a sprísnite uvoľnenú pokožku okolo žalúdka, chrbta a panvy. Kombinujte tradičné cvičenia, ako sú napríklad sedadlá a brušné drtia, s cvičeniami, ktoré môžu byť pre vás novšie, ako sú mosty a brušné lisy s jednou nohou.

3.

Začnite silový tréningový program pomocou váhy vlastného tela. Zahŕňajte cvičenia, ako sú výpady, kliky, drepy a stepupy. Pokračujte vo vykonávaní opakovania cvičenia, až kým nebudete musieť dokončiť pohyb.

4.

Po zvýšení celkovej úrovne fyzickej zdatnosti pridajte váhy alebo cvičebné pásy pre zvýšenie odolnosti. Vyberte váhu, ktorá je dosť ťažká na to, aby ste sa snažili dokončiť posledný pohyb v sade 10 až 12 opakovaní. Používajte správne množstvo váhy, takže podľa MayoClinic.com musíte vykonať iba jednu sadu 12 opakovaní, namiesto toho, aby ste museli dokončovať viac sád.

5.

Zmeňte svoje cvičenia a absolvujte viac ako jeden druh cvičenia, aby ste si udržali záujem a získali maximálne výsledky. Cvičenia zamerané na silový tréning pre problémové oblasti, ktoré navrhuje MayoClinic.com, zahŕňajú prehnuté veslovanie, únosy bedra, drepy, únosy bedrového kĺbu a spätné nárazy tricepsov.

6.

Začnite cvičením každý druhý deň, aby vaše telo mohlo odpočívať a zotaviť sa. Vypracujte 20 až 30 minút najmenej dva dni v týždni, aby ste rýchlo videli výsledky v priebehu niekoľkých týždňov.

Potrebné veci

  • Odporové pásky alebo závažia
  • Topánky na cvičenie
  • Tréningové oblečenie
  • Fľaša na vodu

Výstraha

  • Počas cvičenia vypite veľa vody, aby ste zostali hydratovaní a energickí.