Vhodnosť

15 minútové aeróbne cvičenia


Skákacie lano poskytuje intenzívne cvičenie za pouhých 15 minút.

Pixland / Pixland / Getty Images

Často môže byť zložité naplánovať si aeróbne cvičenie počas dňa, ale vzhľadom na obrovské výhody tejto formy cvičenia by malo byť prioritou nájsť čas na pohyb - dokonca iba 15 minút. Či už vstávate z pohovky, zatiaľ čo pozeráte televíziu večer alebo ste sa zaviazali cvičiť po večeri so svojimi rodinnými príslušníkmi, niekoľko cvičení môže zvýšiť váš srdcový rytmus a rýchlo spáliť kalórie.

Jednoduchým prístupom

Pätnásť minút vám nedáva veľa času na to, aby ste si na bicykli našli miesto na uskladnenie alebo prach z vašich inline korčúľ. Cvičenia, ako sú skoky na koni, beh na mieste, skákanie cez švihadlo a tanec, je možné vykonávať prakticky v akomkoľvek prostredí a môžu viesť k priaznivému spaľovaniu kalórií za pouhých 15 minút. Ak máte radi cvičenia, použite kombináciu cvikov. Napríklad vyskúšajte niekoľko minút burácania, pár minút skákacích zdvihákov a pár minút behu po schodoch.

Urobte si čas na rýchlu návštevu v telocvični

To nemusí byť lákavé navštíviť telocvičňu, ak máte čas iba na 15 minútové cvičenie. Ak sa však dokážete rýchlo zmeniť, telocvičňa vám ponúka rôzne spôsoby spaľovania kalórií za štvrťhodinu. Zamerajte sa na aeróbne cvičebné stroje, ako sú bežecký pás, eliptický trenažér alebo stacionárny bicykel. Po zahriatí používajte stroje pri zvýšenom tempe. Možno nebudete schopní udržať toto tempo po dlhú dobu, ale dôkladné vypracovanie je jednou z výhod krátkeho tréningu.

Zbohom kalóriám

Ak je vaše 15-minútové aeróbne cvičenie hlavným cieľom spaľovania kalórií, vyberte si cvičenie, ktoré spaľuje kalórie rýchlo. Napríklad chôdza má niekoľko výhod, ale za 15 minút neprináša veľké spaľovanie kalórií. Za 15 minút spáli 170 libier osoba asi 156 kalórií, pričom vykoná energické skoky, 194 kalórie, skákacie lano, 219 jazdí na stacionárnom bicykli prudkým tempom a 222 kalórií beží rýchlosťou 7 km / h.

Pridajte malú váhu

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť úžitok z 15-minútového aeróbneho cvičenia, je nosenie zápästia alebo členku alebo dokonca použitie váženej vesty. Nerobí to pre všetky formy cvičenia, ale ak chcete vykonať step aerobik alebo chodiť na bežiacom páse, môžu vám pomôcť váhy. Nepoužívajte závažia, ktoré prevyšujú 3 libry, pretože nechcete riskovať poškodenie kĺbov. Aj nízka libra môže výrazne zvýšiť váš srdcový rytmus a spaľovanie kalórií.

Zdroje (2)