Vhodnosť

Ako prinútiť svoje telo uvoľniť zadržiavaný tuk v žalúdku

Ako prinútiť svoje telo uvoľniť zadržiavaný tuk v žalúdku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pravidelné cvičenie pomáha redukovať brušný tuk.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Okrem toho, že je spojený so zdravotnými problémami, ako je hypertenzia a srdcové choroby, môže nadmerný tuk v brušku ovplyvniť váš vzhľad. Aj keď brušný tuk, ktorý redukuje škvrny, nie je možný, tuk zo svojej bránice môžete znížiť stratou tuku z celého tela. Keď sa vaše telo zoštíhli, rovnako tak aj vaše bruško bruško. Dosiahnutie tohto cieľa vyžaduje kalorický deficit, ktorý sa hromadí stravou a cvičením.

1.

Sčítajte priemerné množstvo kalórií, ktoré spotrebujete za deň, a od tohto počtu odpočítajte 500 až 1 000 kalórií, aby ste určili, koľko kalórií by ste mali denne konzumovať, aby ste schudli rýchlosťou 1 až 2 libier za týždeň. Podľa Národného inštitútu srdca, pľúc a krvi väčšina žien schudne tým, že konzumuje 1 000 až 1 200 kalórií denne a väčšina mužov schudne pri dennej strave 1 200 až 1 600 kalórií.

2.

Vykonajte 150 až 250 minút mierneho kardio týždenne, podľa odporúčaní American College of Sports Medicine. Kardio spaľuje kalórie, ktoré zvyšujú váš kalorický deficit. Zapojte sa do cvičenia, ako je svižná chôdza, dvojitý tenis, tanečné sály alebo vodný aerobik. Udržujte intenzitu cvičenia, ktorá vám stále umožňuje hovoriť, ale nespievať.

3.

Zahrňte intervaly s vysokou intenzitou do kardiovaskulárneho režimu tri dni v týždni. Podľa výsledkov štúdie v časopise Journal of Obesity sú intervaly s vysokou intenzitou najúčinnejšie pri znižovaní brušného a telesného tuku. Choďte tam a späť medzi krátkym obdobím intenzívneho kardio a menej intenzívnym tempom obnovy. Napríklad striedajte trojminútový a jednominútový šprint alebo choďte z svižnej chôdze do krátkeho joggingu.

4.

Zapojte sa do silového tréningu najmenej dva dni v týždni, ako odporúča Harvard Health Publications. Silový tréning zachováva a vytvára svalové tkanivo, ktoré vám pomáha spaľovať kalórie efektívnejšie a zaberá menej palcov ako tuk. Pracujte so svojimi veľkými svalovými skupinami s cvičeniami, ako sú drtia, lisy na lavičky, výpady, ohnuté riadky, lisy na plece a drepy. Začnite s jednou sadou 10 až 12 opakovaní za cvičenie. Keď získate silnejšiu a dokonalejšiu formu, pridajte ďalšie dve sady.

5.

Jedzte stravu s vysokým obsahom vlákniny, ktorá obsahuje potraviny s nízkym obsahom glykémie. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny plnia a podporujú sýtost, zatiaľ čo potraviny s nízkym obsahom glykémie znižujú hlad a kalorický príjem, pretože nespôsobujú nežiaduce špičky inzulínu. Podľa American Journal of Clinical Nutrition má táto diéta priaznivý vplyv na obvod pásu a index telesnej hmotnosti. Zahŕňajú rôzne druhy ovocia a zeleniny, celé zrná, fazuľa a strukoviny a mliečne výrobky so zníženým obsahom tuku. Obmedzte alebo vyvarujte spracovaného a červeného mäsa, bieleho chleba, sladkej sódy a komerčných rýchlych jedál.

6.

Sledujte svoj kalorický príjem z potravy, pretože kalórie sa môžu stále zvyšovať, aj keď jete zdravé potraviny. Prečítajte si štítky potravín, aby ste určili kalórie na jednu porciu, a zvážte zníženie veľkosti porcií, aby ste spotrebovali menej kalórií.

7.

Meditujte alebo cvičte jogu, tai chi a hlboké dýchanie, aby ste zvládli stres vo svojom živote, pretože vysoké hladiny stresu zvyšujú sekréciu kortizolu stresového hormónu vo vašom tele. Podľa odborníkov z University of New Mexico má kortizol schopnosť premiestniť tuk uložený inde vo vašom tele do brucha. Cortisol tiež zvyšuje chuť do jedla a vyvoláva chuť na sladké a tučné jedlá s vysokým obsahom kalórií.

Výstraha

 • Pred začatím diéty a cvičenia sa poraďte s lekárom, najmä ak ste neaktívni alebo máte zdravotný stav alebo zranenie.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Callough

  Deje sa to ešte veselšie :)

 2. Derebourne

  Nie je to pre mňa absolútne nevyhnutné. Kto iný, čo môže podnietiť?

 3. Archemorus

  Môžem odporučiť prísť na stránku s veľkým množstvom článkov o téme, ktorá vás zaujíma.

 4. Dangelo

  Between us saying.

 5. Alpha

  Všetky vyššie uvedené sú pravdivé. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 6. Justis

  veľmi cenné informácieNapíšte správu