Vhodnosť

Preťahovanie tela pre deti


Deti, ktoré sa pred cvičením natiahnu, znižujú pravdepodobnosť zranenia.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Ako rodič je jednou z najdôležitejších lekcií, ktoré môžete svoje deti naučiť, hodnota pravidelného cvičenia. Pozitívne cvičebné návyky sa môžu rozšíriť až do dospelosti a deti, ktoré pravidelne cvičia, môžu zlepšiť atletické zručnosti a koordináciu, ako aj riadiť svoju váhu. Aj keď sú deti často ochotné skočiť priamo do akéhokoľvek cvičenia, ktoré ste si vybrali, ukážte pozitívny príklad tým, že predvediete sériu pred a po tréningových úseky.

Vyberte možnosť Dynamický a Statický

Efektívne strečing je viac než len dotyk prsty na nohách alebo tlačenie proti stromu pred tréningom. Každé cvičenie, bez ohľadu na váš vek, by malo obsahovať kombináciu dynamických a statických úsekov v konkrétnych časoch. Dynamické cvičenia slúžia na zahriatie tela a prebudenie nervového systému, keď sa pripravujete na intenzívnejšie cvičenie, a sú potrebné pred cvičením. Statické úseky, ktoré majú viac uvoľnenej povahy, pomáhajú ochladiť telo po tréningu.

Pohybujte sa s dynamickými úsekmi

Výučba detí, ako používať dynamické úseky pred cvičením, môže byť výzvou, najmä ak sa deti túži začať so zvoleným športom alebo aktivitou. Vysvetlite, že dieťa, ktoré sa nepreťahuje päť až desať minút, má riziko namáhania svalov alebo kĺbov, čo môže mať za následok dlhé prerušenie športovania alebo aktivity. Deti vždy vd'ahujte ich úsekmi nadšene. Medzi dynamické úseky, ktoré sa majú zahrnúť pred cvičením, patria kruhové ramená a ramenné výkyvy, bedrové kruhy, výpady, výkyvy nôh a vynechanie sily.

Ochlaďte pomocou statických rozťahovaní

Keď vaše deti dokončia futbalovú, gymnastickú rutinu alebo inú formu cvičenia, je čas na statické úseky. Táto forma napínania vyžaduje držanie každej pózy po dobu asi 30 sekúnd, čo poskytuje dostatočný čas na predĺženie svalových vlákien. Statické napínanie by malo trvať päť až 10 minút a malo by zahŕňať napínania zamerané na oblasti, ako sú hrudník, ramená, ruky, chrbát a nohy. Napríklad, aby ste roztiahli štvornožky, ukážte deťom, ako majú ležať na podlahe na prednej strane, zdvíhajte pravú pätu smerom k zadkom a pravou rukou jemne potiahnite pravý členok, až kým v štvorkolke necítite úsek. Držte pózu po dobu 30 sekúnd a prepínajte strany.

Snažte sa udržať zdravie

Poznanie dôležitosti strečingu vám pomáha efektívne sprostredkovať výhody tohto cvičenia vašim deťom. Vysvetlite výhody väčšej flexibility, medzi ktoré patrí nielen vynikajúci výber športu alebo činnosti, ale aj pozitívny prínos k každodenným pohybom. Stres, že strečing nie je závod - deti môžu byť v pokušení navzájom si konkurovať, najmä počas dynamických stretnutí stretnutí - a pripomenúť deťom, aby sa vyhýbali natiahnutiu do bodu bolesti.

Zdroje (1)

Pozri si video: Strečing - Cvičenie pre dokonalé pretiahnutie (August 2020).