Vhodnosť

Najlepšie kulturistika cvičenie pre dospievajúcich


Jedlo uhľohydrátov pred tréningom môže pomôcť načerpať svaly mladistvých, čo umožňuje lepší výkon v telocvični.

Thomas Northcut / Photodisc / Getty Images

Stále rastúci, dospievajúci majú prirodzenú zásobu testosterónu, že mnoho dospelých kulturistov môžu získať iba nelegálne. To však neznamená, že dospievajúci môžu zasiahnuť telocvičňu bez plánu a dosiahnuť výsledky; skôr účinné kulturistické cvičenie pre dospievajúcich je podobné ako pre dospelých. Najlepšie cvičenie na kulturistiku pre dospievajúcich zahŕňa odbornú prípravu, správnu formu, starostlivé plánovanie a stanovenie realistických cieľov.

Postupujte opatrne

Jedna vec, ktorá oddeľuje kulturistiku dospievajúcich od kulturistiky dospelých, je skutočnosť, že dospievajúci stále rastú. Z tohto dôvodu by dospievajúci mali zdôrazňovať fyzickú bezpečnosť. Správny spôsob, ako vykonať dané cvičenie, je známy ako „form“ v silovom tréningu. Forma umožňuje nielen optimálny úžitok z cvičenia, ale tiež znižuje riziko zranenia. Čím zložitejšie je cvičenie, tým dôležitejšie je pre dospievajúceho dokonalú formu pred zvýšením množstva zdvihnutej hmotnosti. Napríklad zložité cvičenia, ako napríklad „kombinované cvičenia“, vyžadujú pohyb viacerých kĺbov, čo zvyšuje riziko zranenia pri každom pohybujúcom sa kĺbe. Pred začatím nových cvičebných techník by mal mať teenager najskôr odbornú prípravu s odborníkom.

Math má miesto v telocvični

Najlepšie kulturistika cvičenie pre dospievajúcich vyžaduje trochu vonkajšiu prípravu. Dospievajúci by si mali stanoviť realistické a konkrétne ciele. Kulturisti majú tendenciu stanovovať ciele spojené s postavou, napríklad ciele týkajúce sa telesnej hmotnosti alebo percentuálneho podielu telesného tuku. Dospievajúci by mali postupovať podľa tohto, stanovovať bezpečné a realistické ciele. Napríklad dospievajúci kulturista, ktorý chce stavať šesťbalenie abs, si môže stanoviť cieľ dosiahnuť nízke, ale stále zdravé percento telesného tuku, ako napríklad 10 až 15 percent. Podobne, tínedžer, ktorý chce získať veľké zbrane, by mal mať cieľ na obvodoch bicepsov, ako je napríklad stanovenie cieľa pre 18-palcové bicepsy. Začať s ohľadom na ciele pomôže dospievajúcim kulturistom vedieť, kam zamerať svoje úsilie v telocvični, napríklad pri pridávaní ďalších cvičení b alebo biceps.

Cvičenia určené pre dospievajúcich

Dospievajúci majú na výber širokú škálu cvičení. Ale zo všetkých týchto výberov, kombinovaných cvičení alebo cvičení, ktoré sa zaoberajú mnohými kĺbmi, prinášajú najväčšie výhody, pokiaľ ide o celkovú kondíciu, podľa výcvikového zboru dôstojníkov vzdušných síl 685 na Oregonskej štátnej univerzite. Dospievajúci by mali zostaviť svoj zoznam cvičení okolo zložených cvičení, ako sú riadky, bench pressy, výpady, pull-upy a dobré ráno. Napriek tomu môže dospievajúci obsahovať hrsť izolácie alebo cvičenia s jedným kĺbom, ako sú káblové drviny a bedrové adukcie na budovanie svalov v určitých oblastiach, v zhode s osobnými cieľmi dospievajúceho.

Cvičenie: posledný kúsok skladačky

Aby si svaly mohli oddýchnuť, mali by mať dospievajúci jeden deň odpočinku medzi dňami silového tréningu. Pre stabilný rozvrh, ktorý sa zmestí do školy, môže dospievajúci vyskúšať utorok - štvrtok - sobotu. Pri náraze do telocvične by mal dospievajúci zdvíhať ťažké a pri nízkych opakovaniach za predpokladu, že môže vykonávať cvičenia v správnej forme. Každé cvičenie by sa malo zamerať na približne päť rôznych cvičení vykonaných v troch až piatich súboroch približne piatich opakovaní. Aby sa predišlo pretrénovaniu, dospievajúci by sa mali vyvarovať práce tých istých svalových skupín pri každom záťažovom tréningu. Napríklad tínedžer, ktorý chce na cvičenie nôh použiť squatové cvičenie, by mal toto cvičenie naplánovať iba raz alebo dvakrát týždenne namiesto každého sedenia. Počas ostatných sedení môže pracovať na iných svaloch.