Športové

2 tipy na bowling


Štýl s dvoma prstami môže pri účinnom spustení priniesť viac štrajkov.

Thomas Northcut / Photodisc / Getty Images

Zatiaľ čo väčšina nadhadzovačov používa tradičnú priľnavosť lopty dvoma prstami a palcom, prístup dvoch prstov je obľúbený pre niektorých nadšencov bowlingu; je ľahké pochopiť prečo. Uvoľnenie dvoma prstami vytvára na gule prirodzený háčik, ktorý môže pri správnom vykonaní viesť k úderom úderov. Štýl bowlingu s dvoma prstami je riskantnejší, ale ponúka potenciálne vysoké výhody, ak ho zvládnete.

Ako uchopiť loptu

Prvý tip, ktorý by ste mali vedieť o bowlingu dvoma prstami, je, ako držať loptu. Vložte svoje stredné a krúžkové prsty do dvoch predných otvorov. Ak používate guličku s hrotmi prstov, vaše prsty sa úplne nezmestia do otvorov, čo vám môže pomôcť položiť ešte viac krivky na loptu a chrániť prsty pred prilepením v dierach. Odložte loptu do dlane a zároveň natiahnite ukazovák a malíčky smerom von a palec pozdĺž zadnej časti lopty.

Vykonanie efektívneho háku

Uvoľnenie dvoma prstami vytvára pri správnom hádzaní extrémny háčik na loptu. Palec je mimo dosahu hádzania a iba dva prsty vyskočia z otvorov gule, čo vám umožňuje použiť väčšinu ruky na pripevnenie háčika. Kľúčovým tipom je uvoľnenie lopty pri krútení prstov nahor a do strany lopty a mierne otočenie zápästia. K uvoľneniu musí dôjsť, keď vyklopíte ruku dopredu a vaša ruka smeruje priamo nadol na zem. Čas potrebný na naučenie sa techniky sa bude líšiť v závislosti od nadhadzovača, ale háčik s dvoma prstami môžete vykonať prakticky s ľubovoľnou domácou loptou.

Výzva náhradných dielov

Najväčšou nevýhodou prístupu dvoch prstov sú náhradné diely. Vyzdvihnutie náhradných dielov veľkým háčikom je náročné. Pri snímaní dvoma prstami je ťažké kontrolovať alebo rozvíjať konzistenciu, najmä keď sa prispôsobujete rôznym podmienkam jazdného pruhu. Vaša najlepšia náhradná stratégia je použiť tradičnú priľnavosť tromi prstami. Použitím palcového otvoru sa zvýši kontrola lopty a zníži sa háčik. Niektorí nadhadzovači dokonca volia hádzanie samostatnej plastovej gule na náhradné diely. Plastové gule kĺzajú hladšie po jazdnom pruhu. Tým sa obmedzí váš háčik a získate lepšiu trajektóriu.

Cvičenie, Cvičenie, Cvičenie

Bowling dvoma prstami je ťažké zvládnuť. Ak máte vážne problémy so zlepšovaním, je nevyhnutné pravidelne cvičiť. Naplánujte si aspoň jeden týždeň každý týždeň, aby ste si osvojili zručnosti. Začnite malý a postupne zvyšujte čas na tréningy o niekoľko týždňov. Sústreďte sa na jednu konkrétnu techniku ​​súčasne. Napríklad, zamerajte jedno sedenie na opakujúce sa cvičenie päťstupňového alebo trojstupňového prístupu, ktorý chcete použiť v ligových hrách, ak súťažíte dobre. Zatlačte sa do praxe. Hádzajte loptičku rovnakou rýchlosťou, v akej sa chcete misiť v ligách a turnajoch. Tým sa zvýši výdrž v paži a nohách.


Pozri si video: Bowlingový trenér uvádí: Rady pro začátečníky - jak hrát jako profík (Septembra 2021).