Športové

Tipy na bowling pre rovných nadhadzovačov


Otočením zápästia doprava alebo doľava sa vytvorí guľová krivka.

Hemera Technologies / PhotoObjects.net / Getty Images

Či už ste začiatočník alebo veterán bowler, v hre je dôležitý priamy postup. Priamy bowling vám umožňuje sústrediť sa na ďalšie vplyvné faktory, ktoré môžu rozlišovať medzi vysokým a nízkym skóre - napríklad forma, uvoľnenie a načasovanie. Dokonca aj nadhadzovače končekov prstov s týmito zahnutými hodmi sa občas prepínajú späť na rovnú guľu, pokiaľ ide o nepríjemné sedem a tenpinové rohy. Aby ste však zasiahli kolíky, musíte použiť správne základy bowlingu.

Hmotnosť lopty

Ľahšie gule sú lepšie pre zahnuté hody - nie rovné. Preto používajte ťažšiu guľu, ktorá drží priamu cestu. Vyberte si hmotnosť lopty, ktorá je pre vás stále pohodlná. Mali by ste byť schopní voľne sa pohybovať loptou dopredu a dozadu a udržiavať slušnú priľnavosť vo vnútri otvorov pre prsty. Začnite s ľahšou loptičkou - napríklad s 8-librovou loptičkou - a pomaly narastajte s ťažšou hmotnosťou lopty, keď sa zvyšuje vaša pohodlie.

Uchopenie

Existujú tri spôsoby, ako uchopiť loptu - konvenčné, poloprstové a špičkové - ale tradičné úchopy ponúkajú väčšiu kontrolu nad nadhadzovačmi s guľou. V prípade bežných úchopov vložte prsty do otvorov od druhého kĺbu prsta až po špičku. Položte prsty do otvorov gule a preklente zostávajúci index a malé prsty čo najširšie. Keď sa dostanete do východiskovej polohy, pomocou voľnej ruky priložte loptu pred seba.

Hojdačka

Keď hojdáte loptu - prenášate ju spredu tela dozadu a smerom k uvoľneniu - celé telo musí byť správne zarovnané. Postavte sa priamo do východiskovej polohy. Uhli ramená a loptičku smerujte k cieľu. Pri prvom streľbe natočte svoje ramená a paže mierne doľava alebo doprava - v závislosti od toho, s ktorou rukou hádzate - tak, aby vaše telo smerovalo k vrecku. Uveďte loptičku späť rovno, aby vaše ramená boli štvorcové. Nenechajte spadnúť rameno, aby sa loptička otočila; to môže posunúť vaše hodenie mimo zarovnanie a poslať loptu priamo do žľabu.

Uvoľnenie

Lopta sa uvoľní pri faule. V prípade rovných nadhadzovačov by malo byť vaše uvoľnenie zarovnané s cieľom. Všetky tri prsty sa uvoľňujú z lopty súčasne a vaše zápästie zostáva rovné. Cvičte tak, že uvoľníte loptu a po uvoľnení uvediete dlaň na čelo. To udržuje vaše následné prejsť a formu, ale tiež vás dostane do praxe udržania zápästia a ruky rovno počas prepustenia.