Vhodnosť

Box sa stane roztrhaný


Roztrhanie vyžaduje spaľovanie tukov, aby sa odhalil sval pod.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Profesionálni boxeri ako Floyd Mayweather dokážu boxovať, aby vás roztrhali, ale nie je to ľahké. Získanie tohto vyrezaného vzhľadu zahŕňa kombináciu tréningov s vysokou intenzitou boxu a silového tréningu. Samotný box vám pomôže byť štíhly, ale ak chcete byť roztrhaný, potrebujete tiež svalovú hmotu. Silový tréning pomáha budovať svalovú hmotu, zatiaľ čo v boxe sa využíva kardio, ktorý pomáha spaľovať tuk a odhaľuje sval pod ním. Boxeri používajú režimy silového tréningu, ktoré zahŕňajú nízku hmotnosť s vysokými opakovaniami a cvičeniami s telesnou hmotnosťou a kombinovanými cvičeniami. Tieto cvičenia posilňujú veľa rôznych svalov, zatiaľ čo nepriberajú príliš veľa na váhe, čo môže brániť tekutinovým pohybom a výdrži potrebnej v kruhu.

Zahrňte silové cvičenia

Floyd Mayweather povedal časopisu „Pánske zdravie“, že sa pri režimoch silového tréningu vyhýba váham a namiesto toho zahŕňa lekárske lopty a cvičenia s telesnou hmotnosťou. Medicínske lopty sú vysoko univerzálne a môžu sa použiť na prácu v mnohých rôznych oblastiach tela. Jedným príkladom je medicinálny loptičkový hod. Držte lekársku guľu v obidvoch rukách, v drepe nadol a vybuchnite tak, že ju hodíte tak vysoko, ako je to možné, na stenu. Potom chyťte a opakujte. Ďalším cvičením je medicinálna lopta push-up, ktorá zvráti tradičné push-up s telesnou hmotnosťou. V tlačenej polohe majte jednu ruku na lekárskej gule a druhú na zemi. Vykonajte push-up, potom hodte loptu tak, aby sa pohybovala pod druhou rukou a opakujte. Push-up na medicinbal si vyžaduje viac svalovej práce, aby vás stabilizoval počas cvičenia.

Zahrňte obvodový tréning

Tréning v boxe zahŕňa intenzívne a aeróbne cvičenia s cieľom zvýšiť vytrvalosť a zároveň vám pomôže získať svalové a spálené kalórie na spaľovanie tukov. Cvičenie s obvodmi môže zahŕňať skákanie cez švihadlo, vážené údery, kotvové hojdačky, burpees, pull-upy, push-upy a flipy pneumatík. Vyberte najmenej päť cvikov na okruh. Nastavte časovač na jednu a pol minúty na stanicu. Vyplňte čo najviac opakovaní každého cvičenia pri zachovaní správnej formy. Medzi stanicami nechajte odpočinok minimálne 30 sekúnd. Otáčajte obvodom trikrát.

Dizajnový boxerský tréning

Podľa časopisu „Muscle & Strength“ by mal váš ideálny režim roztrhať dva dni v týždni silového tréningu a budovania svalov, štyri dni v týždni boxu a aspoň jeden deň v týždni odpočinku. Vaše dni boxu by mali pozostávať z tieňového boxu, zásahu do ťažkej tašky a rýchlostnej tašky a ak je to možné, zásahu prstov bez zamerania s partnerom. Tieto cvičenia by mali pozostávať z vysoko intenzívneho kardio, ktoré pomôže spáliť akýkoľvek tuk pokrývajúci vaše svaly. Zahrejte sa joggingom alebo skákaním cez švihadlo. Kompletné trojminútové kôl údery, ako sú bodnutia, háčiky a horné švy. Postupne zvyšujte výkon a intenzitu. Začnite s najmenej tromi kôlmi, medzi ktorými musíte odpočívať jednu minútu. Dokončite 100 metrov sprinty.

Nájdite partnera alebo triedu boxu

Použitie boxu na roztrhnutie znamená obetavosť tréningom s vysokou intenzitou. Samotné môže byť ťažké motivovať a napadnúť sami seba, aby ste dosiahli požadované výsledky. Nájdenie partnera, trénera alebo boxu vám môže pomôcť udržať si motiváciu a zároveň zlepšiť techniku ​​a znížiť riziko zranenia. Nárazové vankúšiky s partnerom sú omnoho ťažšie, ako biť do boxovacieho vrecka sami, pretože váš partner má kontrolu nad tempom a môže vás vytlačiť z vašej zóny pohodlia.

Zdroje (2)