Športové

Prečo boxeri kladú vazelínu na tvár počas boxerského zápasu?

Prečo boxeri kladú vazelínu na tvár počas boxerského zápasu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaseline pomáha niektorým úderom skĺznuť z tváre v boxerskom zápase.

Comstock / Comstock / Getty Images

Akonáhle váš tréner boxu dá pokyny na poslednú chvíľu predtým, ako sa odrazíte proti súperovi, cutman vo vašom rohu často aplikuje niekoľko kúskov vazelíny vo vybraných oblastiach tváre, aby vás ochránil pred údery. Látka nezmierni bolesť pri dierovaní, ale hrá dôležitú úlohu pri prevencii poškodenia tváre niektorými zábermi. Šmykľavá kvalita vazelíny zvyšuje pravdepodobnosť skĺznutia z tváre, skôr ako z pristátia. Používanie látky je legálny a cenný spôsob, ako sa chrániť.

účel

Ak budete mať počas boxerského zápasu niekoľko faziet vazelíny alebo iného typu vazelíny na tvári, nemusí to urobiť zázraky, ale môže to zvýšiť vašu dlhovekosť v kruhu tým, že ochráni svoju tvár. Ak máte suchú tvár a ste zasiahnutí úderom, kožené rukavice súpera môžu zanechať na vašej pokožke pálivý pocit. S vazelínou na tvári je však pravdepodobnosť, že úder skĺzne z tváre, zabráni popáleninám a obmedzí šance na udržanie rezu.

Prihláška

Mnoho boxerov má rád mierne odlišné aplikácie vazelíny, ale väčšina to vyžaduje pre nos, pery, lícne kosti, čeľusť a pod obočím. Tréneri alebo strihači obvykle aplikujú látku tak, že ju prepláchnu na požadovanom mieste prstami alebo bavlnenými tampónmi a podľa potreby znovu aplikujú vazelínu medzi každé koleso.

Iné použitia

Okrem toho, že vám Vaseline pomôže zmierniť bodnutie niektorými údermi, môže občas pomôcť kontrolovať množstvo, ktoré boxer krváca počas boja. Samotná vazelína zvyčajne nezabráni krvácaniu z porezania, ale školitelia a krájači často zmiešajú koagulanty s vazelínou a aplikujú ju na porezanie. Koagulant spomaľuje krvácanie, zatiaľ čo vazelína chráni postihnutú oblasť. Ak umiestnite kúsok vazelíny do krvavého nosa boxera, môže to obmedziť množstvo krvi, ktorá sa vyteká, ale opakované údery často uvoľnia vazelínu a spôsobia, že nos bude ďalej krvácať.

Legálnosť

Prakticky všetky riadiace orgány v boxe umožňujú bojovníkom mať na tvári počas záchvatov vazelínu, hoci rozhodca má právo dať pokyn vášmu rohu, aby odstránil nadbytočné usadeniny látky. Aj keď by ste mohli byť v pokušení použiť toľko vazelíny, koľko ste schopní, nerobí to bez svojich rizík. Rukavice vášho súpera môžu zachytávať mierne množstvá vazelíny a ak vás súper zasiahne do očí rukavicou pokrytou vazelínou, látka môže negatívne ovplyvniť váš zrak a spôsobiť podráždenie.Komentáre:

 1. Barric

  I absolutely agree with you. The idea is great, I support it.

 2. Vomi

  Je to zaujímavé. Povedz mi, prosím, kde si o tom môžem prečítať?

 3. Coireail

  v Moskve je tak horúco, ale stále máte dosť sily na písanie ...

 4. Escanor

  absolútne s tebou súhlasím. Myslím, že je to veľmi skvelý nápad. úplne s tebou súhlasím.

 5. Abdul-Nasser

  Kedy sa objavia nové články? A potom prešiel mesiac. Chcete niečo nové.

 6. Stanwic

  Ospravedlňujem sa, ale tento variant sa mi nepribližuje. Kto iný môže povedať čo?Napíšte správu