Vhodnosť

Cvičenie na boxerské fitness


Tréning v boxe nie je jednoduchý, ale odmeny sú značné.

Zedcor úplne vlastnená / PhotoObjects.net / Getty Images

Box je v športovom svete často označovaný ako „Sladká veda“, ktorý je známy svojou jedinečnou zmesou jednoduchosti - bojovníci môžu útočiť a brániť sa proti úderom - a komplexnú sadu techník, počítadiel a zostáv. Pretože ide o bojový šport, odborní boxeri vyžadujú vysokú úroveň celkovej kondície, aby vynikali na najvyšších úrovniach. Boxerské kondičné cvičenia sú navrhnuté tak, aby zlepšovali aeróbnu kapacitu, vytrvalosť, funkčnú silu, načasovanie, koordináciu a techniku.

Cardio

Môžete byť najťažší puncher v telocvični, ale bude to pre nič za nič, ak nemôžete udržať konzistentné tempo pri tréningu alebo v ringu. Aeróbne kondicionovanie je základom fitness procedúr amatérskych a profesionálnych boxerov. Bežná vzdialenosť spaľuje kalórie a zlepšuje kardiovaskulárnu výdrž, ale rýchlejšie cvičenia, ako sú sprinty a švihadlo, sú pre boxerov ideálne kvôli ich podobnosti s intervalovým tréningom, čo zvyšuje kardiovaskulárnu a svalovú výdrž. Výcvik na švihadle tiež zlepšuje rýchlosť, reflexy, koordináciu a obratnosť.

Pevnosť

Box môže vyzerať centricky na rameno, ale elitní útočníci sa trénujú, aby získavali všetky hlavné svaly hornej a dolnej časti tela, aby poskytovali rýchle a silné údery. Na doplnenie rozvoja zručností je dôležité vyvinúť dobre zaokrúhlený režim silového tréningu. Vážený tieňový box s činkami, drepy, výpady, lavičky a ramenné lisy zlepšujú funkčnú silu, zatiaľ čo plyometrické skoky zvyšujú výbušnú silu. Vykonajte silové cvičenia dvakrát alebo trikrát týždenne.

Technika a práca s vreckami

Existuje dôvod, prečo v boxerskej telocvični nevidíte veľa kulturistov. Funkčná sila a sila vás dovezú až vtedy, keď vstúpite do kruhu. Ak nemôžete nadviazať kontakt s pohyblivým cieľom alebo sa brániť pred prichádzajúcimi útokmi, nemôžete si hovoriť boxer. Najdôležitejšie boxerské fitness cvičenia zlepšujú aeróbne kondicionovanie, pretože vás naučia hodnotným športovo špecifickým zručnostiam. Tieňový box, práca s podložkami, tréning ťažkých a rýchlostných vakov sú nevyhnutné pre rozvoj kvalitných techník. Opakovanie je všetko v boxe, takže technika a práca s taškami by mali mať prednosť pred doplnkovými programami pevnosti a kondicionovania.

Zápasenie

Najdôležitejším dôkazom pre účastníkov školenia v boxe je boxerský prsteň. Pri použití správneho bezpečnostného vybavenia by ste sa mali snažiť najmenej raz týždenne šetriť proti nespolupracujúcemu súperovi okolo úrovne vašej zručnosti. Nielenže budete spaľovať kalórie počas šetriacich kôl, budete si tiež zvyknutí reagovať na údery a sledovať pohybujúci sa cieľ súčasne. Neexistuje náhrada za skutočný zápas v boxe, ale zápas je tak blízko, ako sa dostane.

Zdroje (1)