Športové

Boxerské cvičenia, ktoré posilňujú lakťov


Dierovačky môžu pôsobiť vážnou silou na lakte v nepárnych uhloch.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Box sa za nič nenazýva „Sweet Science“. Tak brutálny, ako šport môže byť niekedy, vyžaduje zriedkavú kombináciu atleticizmu, kondície a jemnosti, keď hodí dierovaciu kombináciu s rýchlosťou a silou. Pretože kombinácie boxov sú také silné, musíte sa uistiť, že sú vaše kĺby dostatočne silné, aby zvládli náročné tréningy. Bez silného lakťového kĺbu a šliach, ktoré ho obklopujú, nebudete dlho visieť okolo športu.

Tieňový box

Asi najdôležitejším cvičením každého boxera je cvičenie tieňového boxu. Tieňový box zahŕňa hádzanie voľných a rýchlych dierovacích kombinácií do tenkého vzduchu bez vlastnej fantázie ako súpera. Poranenia lakťov sa môžu vyskytnúť, keď sa nadmerne rozťahujete o údery, takže naučenie sa vysunúť údery rovnakou rýchlosťou, ako ich vyhodíte, môže vaše lakte podmieniť rýchlymi kombináciami dierovania. Tieňový box tiež umožňuje spevniť lakte bez pôsobenia sily na kĺby.

Práca s taškami

Akonáhle ste dosiahli pohodlie hádzania údery z rôznych uhlov a pri vysokých rýchlostiach, musíte zvýšiť svoj tréning tým, že ich hádzate proti taškám. Boxerské vaky prichádzajú v mnohých tvaroch a veľkostiach, od husto zabalených ťažkých tašiek po ľahké rýchlostné vaky. Začnite svetlo na vreckách skôr, ako časom narastie sila a intenzita. Kondicionovanie lakťov proti spätnému nárazu zásahu do cieľa ich robí odolnejšími proti zraneniu.

Zranenia lakťov

Rovnako ako v prípade všetkých zložitých kĺbov sa zranenia lakťa môžu pohybovať od malých až po akútne. Poranenia akútnej odrody v boxe môžu zahŕňať dislokácie lakťov, trhliny šliach a vážne poškodenie štruktúr okolo lakťa. Tieto zranenia vyžadujú lekársku starostlivosť a prípadne chirurgický zákrok. Pre menšie zranenia a nadmerné zranenie lokte boxera, ktoré spôsobujú bolesť v zadnej časti kĺbu, by malo stačiť odpočinok a rehabilitácia.

Rehabilitácia lakte

Akonáhle poškodíte lakte zásahom príliš tvrdým a príliš rýchlym alebo úplným zmiznutím cieľa, musíte zaujať prístup pacienta, aby ste dosiahli úplné a trvalé zotavenie. Posilňovacie cvičenia zahŕňajú liberálne rozťahovanie oblasti, spolu s cvičeniami na posilnenie priľnavosti. Práca na flexii zápästia pomôže spevniť šľachy, ktoré bežia od ruky až po lakte. Práca priamo na lakťovom kĺbe môže byť príliš agresívna a môže spôsobiť ďalšie zhoršenie zranenia.