Športové

Boxerské cvičenie s ťažkou taštičkou na chudnutie brušného tuku


Pri narážaní na ťažkú ​​tašku noste vždy ruky a noste boxovacie rukavice.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Box je všestranný šport, ktorý môže napadnúť vaše telo rôznymi spôsobmi. Dierovanie ťažkej tašky v telocvični predstavuje účinný spôsob spaľovania kalórií, ale iba vtedy, ak budete počas cvičenia držať krok s rovnakým tempom. Hádzaním niekoľkých úderov pre zábavu a odpočinok sa práca nestihne. Pracujte tempom, ktoré vyhovuje vašim skúsenostiam a úrovni fyzickej zdatnosti, a potom postupne zvyšujte intenzitu, aby ste odrezali tuk okolo brucha a celého tela.

Cielené odbúravanie tukov

Predtým, ako skočíte do tréningu zameraného na orezávanie brušného tuku, zvážte, aké sú vaše ciele v oblasti fitness. Samotné orezávanie brušného tuku by nemalo byť všeobecným cieľom vášho tréningového programu. Namiesto toho chcete schudnúť a podporovať zdravšie telo a postavu bez ohľadu na to, kde tuk odchádza. Keď trénujete, váš metabolizmus spaľuje kalórie, ale nemôžete si vybrať, kde sa tuk oddeľuje - namiesto toho uvidíte, že tuk sa znižuje po celom tele vrátane brucha.

Úbytok hmotnosti ťažkého vaku

V závislosti od vašej hmotnosti a celkovej úrovne fyzickej zdatnosti môže byť box extrémne účinným prostriedkom na spaľovanie kalórií a tonizovanie svalových vlákien. Podľa štatistík NutriStrategy môže 155 kilogramová osoba, ktorá dieruje vrece, spáliť okolo 422 kalórií za hodinu. Počet kalórií, ktoré spálite, však do veľkej miery závisí od tempa, ktoré udržujete, čo je ťažké kvantifikovať. Dierovanie ťažkého vrecka by vám navyše malo umožniť spáliť viac kalórií ako rýchle vrece alebo menšie zariadenie, pretože pridaná hmotnosť vrecka zvýši odolnosť vašich úderov.

Bežné cvičenie

Ak ste nováčikom v boxerskom tréningu s ťažkými taškami, chcete začať miernym tempom. Zorganizujte si cvičenie do časovaných kôl a hádzajte základné údery, ako sú bodnutia, kríže, háčiky a horné škrty. Nesnažte sa príliš fantázii. Bežným tréningom pre začínajúcich amatérskych boxerov môže byť vykonanie troch alebo štyroch dvojminútových kôl na ťažkej taške s prestávkou medzi jednotlivými kolami.

Intenzívne cvičenie

Keď príde čas na zintenzívnenie tréningu s ťažkými taškami, niektorí tréneri môžu odporučiť zvýšenie dĺžky vašich kôl na taške, ale toto nie je vždy ten najlepší nápad. Aj keď budete batoh zasiahnúť dlhšiu dobu, ľudia niekedy spomalia tempo, aby sa vyrovnali s dlhšou dobou trvania tréningu. Ak chcete zintenzívniť tréning ťažkých tašiek, jednoducho zvýšte počet úderov, ktoré hodíte v rovnakom časovom období.